فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سپاه پاسداران بار دیگر مناطقی در اقلیم کردستان عراق را توپ‌باران کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  منابع رسانه‌ای کُرد از توپ‌باران مناطقی در اقلیم کردستان عراق توسط سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران خبر می‌دهند.

  سایت حزب دمکرات کردستان ایران اعلام کرد که سپاه پاسداران ایران از صبح روز پنج‌شنبه ۱۱ اوت، بار دیگر ارتفاعات «بربزین» میان اقلیم کردستان عراق و کردستان ایران را «توپ باران» کرده است.

  تلویزیون کردی «رووداو» نیز تصاویری را از گلوله‌باران این مناطق پخش کرده که در یکی از فیلم‌ها گزارشگر این تلویزیون نیز مجروح می‌شود.

  ۲۶ ژوئن گذشته نیز سپاه پاسداران ایران، مناطق مرزی اقلیم کردستان را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار داده بود. آن هنگام سپاه پاسداران مناطق «بربزین»، «دولی آلان»، «کونه‌ره» و «سیدکان» واقع در اقلیم کردستان عراق و مرز کردستان ایران را هدف حمله توپخانه‌ خود قرار داده بود. منابع کردی از زخمی شدن پنج غیرنظامی، از جمله سه کودک، یک زن و یک مرد خبر داده‌ بودند.

  در پی این حملات، فرمانده نیروی زمینی سپاه گفته بود که «عقبه» نیروهای کرد را در"هر نقطه " هدف قرار می‌دهند.

  اما این بار توپ‌باران پس از آن صورت گرفت که خبرگزاری‌های ایران از جمله ایرنا و فارس، شامگاه سه‌شنبه ۱۹ مرداد موتورسواری یک شی انفجاری را به داخل یک خودروی گشت نیروی انتظامی در شهر مریوان در استان کردستان پرتاب کرده است.

  بر اساس این گزارش، در این انفجار سه مامور نیروی انتظامی زخمی شدند که ستوان سوم عبدالله مروتی روز پنج‌شنبه ۲۱ مرداد در بیمارستان درگذشت.

  جعفر آژنگ جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان گفته است که هنوز «جزئیات کاملی از این حادثه در دست نیست» و دو تیم برای کشف کامل جزئیات این حادثه از سنندج به مریوان اعزام شده‌اند.

  به گفته مقامات دولتی، عصر روز دوشنبه ۱۸ مرداد نیز دو موتورسوار چند نارنجک صوتی را به سوی یک کلانتری در شهر سردشت در استان آذربایجان غربی پرتاپ کرده بودند که این حادثه تلفاتی در پی نداشت.

  هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را برعهده نگرفته است.

  استان‌های غربی ایران در ماه‌های گذشته شاهد تشدید درگیری نیروهای امنیتی ایران با پیشمرگه‌های حزب دمکرات کردستان ایران و گروه پژاک بوده‌‌اند.

  حزب دمکرات کردستان ایران اعلام کرده بود که حضور نیروهای نظامی خود را در «بیشتر نقاط» خاک کردستان ایران «در سطحی وسیع‌تر و در راستای یک تاکتیک دفاعی»‌ افزایش دادە است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران