.
.
.

با فشار رژیم ایران فایل صوتی آیت الله منتظری حذف شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی فشار وزارت اطلاعات ایران، فایل صوتی آیت الله منتظری در مخالفت او با کشتار زندانیان ایران در سال 1988 از سایت او حذف شد.

به گزارش سایت زیتون، احمد منتظری، فرزند آیت الله منتظری، پیش از این گفت ماموران رژیم ایران از او خواسته اند تا فایل صوتی آیت الله منتظری از کانال تلگرام و سایت اینترنتی حذف شد. همچنین از خانواده منتظری خواسته شده است که به هر نحو ممکن اصالت فایل مذکور را تکذیب کنند.

انتشار فایل صوتی ایت الله منتظری در روز سه شنبه 9 اوت، در باره کشتارهای سال 1988 در زندانهای رژیم ایران، در رسانه ها و فضای مجازی بازتاب گسترده ای داشته است.

بر اساس آنچه در این فایل صوتی آمده است، آیت‌الله منتظری پس از اطلاع از اعدام های سال 1988 و در جهت توقف آن، علاوه بر نگارش دو نامه به آیت الله خمینی، دیداری با آقایان: نیری (حاکم شرع)، اشراقی (دادستان)، رئیسی (معاون دادستان) و پورمحمدی (نماینده اطلاعات در اوین) داشت .

قائم‌مقام آیت‌الله خمینی که مواضع و اعتراضات او در خصوص اعدام‌های 1988 منجر به برکناری او شد، به تعبیر خود« با صراحت لهجه و بدون سیاسی‌کاری» خطاب به حاضران می‌گوید«به نظر من بزرگ‌ترین جنایتی که در جمهوری اسلامی شده از اول انقلاب تا حالا انجام شده است، این کاری است که به دست شماها انجام شده است… در آینده تاریخ ما را محکوم می‌کند و شما را در آینده جزو جنایتکاران در تاریخ می‌نویسند»

به گزارش رسانه ها، خانواده آیت الله منتظری پس از انتشار این فایل صوتی بشدت تحت فشار قرارگرفته اند.

فایل صوتی را بشنوید: