.
.
.

زیبا کلام: تندروها جهت جبران شکست در انتخابات برای تخریب روحانی تلاش می کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به دنبال انتقادهای شدید و افزایش هجوم لفظی چهره‌های تندرو علیه حسن روحانی رئیس جمهور ایران در دو هفته اخیر ، صادق زیبا کلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران گفته است که تندروها برای جبران شکست سنگینی که در انتخابات مجلس شورای اسلامی متحمل شدند، برای تخریب روحانی تلاش می کنند.

وی در مصاحبه با یکی از رسانه‌ها گفته است که انتخابات ریاست جمهوری سال آیده سبب شده که تندروها و برخی از اصولگرایان دوباره به میدان بیایند و حریف را نه انتقاد بلکه تخریب کنند.

به گزارش «ایران انلاین»، سید حمید روحانی، رئیس سابق مرکز اسناد انقلاب اسلامی و حجت الاسلام علم الهدی امام جمعه مشهد از جمله افرادی هستند که دیروز به دولت و رئیس جمهور حمله کردند.

به گفته این رسانه یکی از این دو اصولگرا از خیانت رئیس جمهوری ایران سخت گفت و دیگری کنایه زد که آقای «ساده لوحی» می گوید با برجام عزت پیدا کرده‌ایم.

صادق زیبا کلام، کارشناس برجسته مسائل سیاسی ایران در مصاحبه با ایران آنلاین گفت:«: بعد از شکست سنگین اصولگرایان و تندروها در جریان انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه سال گذشته آنها دنبال راهی هستند تا این شکست را جبران کنند».

این تحلیلگر و کارشناس سیاسی افزود: «اصولگرایان می دانند که اگر این عدم محبوبیت در میان مردم ادامه دار باشد هیچ شانسی برای انتخابات سال 96 ندارند بنابراین جبران دو شکست انتخابات 24 خرداد 92 و اسفند 94 آنها را به فکر فرو برده است».

زیبا کلام اظهار داشت: «نکته ای که اصولگرایان متوجه آن نیستند این است اگر در تخریب آقای روحانی نزد مردم موفق هم شوند میلیون ها مردمی که قرار است پای صندوق های رای بروند تا رای دهند دیگر به اصولگرایان و تندروها رای نخواهند داد بلکه کلا قید شرکت در انتخابات را خواهند زد».

وی ادامه داد:« اصولگرایان برای اینکه بتوانند در انتخابات سال آینده محبوبیت خود را افزایش دهند دو گزینه بیشتر در پیش رو ندارند. اول اینکه کالبدشکافی و تحلیل کنند که چرا مردم و تحصیلکردگان و متولدین دهه 60 یا 70 و ساکنان شهرهای بزرگ از اصولگرایان رویگردان شدند. دوم اینکه هجمه ها به دولت روحانی را تشدید کرده تا رقیب را نزد مردم بی اعتبار کنند».

زیبا کلام در ادامه مصاحبه خود افزود:« اگر اصولگرایان به کمک تلویزیون، نماز جمعه و تریبون‌ها و امکانات مختلف، روحانی را نزد مردم تخریب کنند و مردم از آقای روحانی قطع امید کرده و سرخورده هم شوند، مردم در انتخابات اسفند 96 به اصولگرایان رای نخواهند داد بلکه از شرکت در انتخابات صرف نظر خواهند کرد. بنابراین یک شکست دیگر هم برای اصولگرایان رقم خواهد خورد».