.
.
.

ایران.. 18 میلیون نفر درگیر آسیب‌های اجتماعی مانند طلاق و حاشیه نشینی هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران اعلام کرده که حدود 18 میلیون نفر در این کشور درگیر مسائل آسیب‌های اجتماعی مانند حاشیه‌نشینی، طلاق و غیره هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی مشکلات در گذشته سهم حمایت‌ها از برخی از بخش‌ها را با مشکلاتی روبه‌رو کرده است و با آن‌که دلمان می‌خواهد حمایت‌هایی از آن‌ها داشته باشیم، ولی نبود منابع سبب شده نتوانیم حمایت کنیم.

وی یکی از مشکلات کشورش را وجود بیش از ۴ میلیون پرسنل اداری دانست و افزود: «متأسفانه این حجم پرسنل متناسب با نیاز کشور نیست و آن‌ها هم بعد از استخدام‌های بدون برنامه، انتظاراتی در زمینه حقوق اولیه، اضافه‌کاری و بازنشستگی دارند که منابع آن دیده نشده است.»

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: حدود ۷۸ درصد منابع کشور صرف امورات جاری می‌شود که کار عمرانی، آبادانی، رونق و تولید در کشور را با مشکل روبه‌رو کرده است.

وی با اشاره به وضعیت آسیب‌های اجتماعی در کشور اظهار داشت: ساختار اقتصادی کشور و رکود تا زمانی که حل نشود، سرانه درآمدی خانواده‌ها تغییری نخواهد کرد چراکه حدود ۱۸ میلیون نفر در کشور درگیر مسائل آسیب‌های اجتماعی مانند حاشیه‌نشینی، طلاق و غیره هستند. فقط با بخشنامه و قانون نمی‌توان همه مشکلات را حل کرد و این موضوع بدون فهم مشترک امکان‌پذیر نیست.