.
.
.

بازتاب کمپین حجاب مردان ایران در رسانه های امارات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه های امارات روز دوشنبه این پرسش را مطرح کردند که چرا بعضی مردان در ایران حجاب بسر می کنند و در رسانه های اجتماعی آن را به نمایش گذاشته اند.

روزنامه اماراتی گلف نیوز، در مقاله خود در باره کمپین حجاب مردان در ایران، عکسی را چاپ کرده که در آن مردان حجاب دارند و زنان بی حجاب هستند. این مردان اعتراض خود را به حجاب اجباری در ایران به رسانه های اجتماعی کشانده اند.

به گزارش این رسانه اماراتی، همه چیز با کمپینی شروع شد که مسیح علی نژاد، روزنامه نگار و فعال اجتماعی در نیویورک آغاز کرد، و از مردان ایرانی خواست تا کمپین آزادی های دزدانه او را پشتیبانی کنند.

از زمان انقلاب اسلامی سال 1979 پوشش حجاب برای زنان ایرانی اجباری شد و عدم رعایت آن و یا آنچه که سرکردگان رژیم "بدحجابی" می خوانند می تواند مجازات نقدی و زندان درپی داشته باشد.

علی نژاد در فسبوک خود عکس هایی را چاپ کرد که لحظه های کوتاه "آزادی" زنان را در برداشتن حجاب خود نشان می دهد. اکنون او از مردان خواسته تا از کمپین #meninhijab او حمایت کنند و عکس هایی از خود را با حجاب در سایت های اجتماعی منتشر کنند.

بنا بر گزارش ها مردان بسیاری از این دعوت علی نژاد استقبال و با شرکت در این کمپین نسبت به اعمال ححاب اجباری در ایران اعتراض کردند.