.
.
.

نشریه «یالثارات» به خاطر «دیوث» توصیف کردن هنرمندان ایرانی توقیف شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنا بر اعلام سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران هفته‌نامه «یالثارات» به خاطر «دیوث» نامیدن هنرمندان ایرانی، توقیف شد.

به گزارش خبرگزاری آنا، حسین نوش‌آبادی در ابتدای نشست خبری دوشنبه ۱ اوت خود در برج آزادی گفت:‌ «نشریه یالثارات صبح امروز توقیف شده و پرونده آن به دادسرا ارسال شده است».

هفته‌نامه اصولگرای «یالثارات» هفته گذشته در مطلبی، هنرمندان ایرانی شرکت کننده در «جشن حافظ» را «دیوث» توصیف کرد.

هفته‌نامه «یالثارات» با انتشار مطلبی در کنار تعدادی از عکس های مربوط به فرش قرمز شانزدهمین جشن حافظ، در شماره ۸۴۴ خود که چهارشنبه ۲۷ ژوئیه منتشر شد، هنرمندان حاضر در جشن حافظ را مورد حمله شدید قرار داده و از پوشش آنها انتقاد کرده است.

عمده عکس‌های منتشر شده در صفحه ۷ این هفته‌نامه تصاویری از هنرمندان (زن یا مرد) همراه همسرانشان است.

علی معلم، مسئول برگزاری جشن حافظ در خصوص مطلب جنجالی «یالثارات» به روزنامه ایران گفته بود: «به نظر من این اتفاق یک برخورد فرهنگی نیست، بلکه بیشتر سیاسی است و برنامه‌ریزی‌هایی که شاید برای انتخابات دارد انجام می‌شود. در هر صورت این موضوع به من برنمی‌گردد و یک موضوع عمومی است و توهین به خانواده‌ها و جامعه صورت گرفته است».

یک منبع آگاه در وزارت ارشاد نیز در این باره گفته بود: «بهترین واکنش در مقابل مطلب توهین آمیز نشریه «یالثارات» که ما حتی نمی‌توانیم واژه اش را بر زبان آوریم سکوت است و مطمئنا از طریق هیات نظارت بر مطبوعات این موضوع پیگیری خواهد شد».