همكارى يگانهاى كرد با شبه نظاميان شيعه وابسته به سپاه در محاصره حلب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالى كه نیروهای بشار اسد با پشتيبانى هوايى جنگنده هاى روسیه و مشاركت سپاه پاسداران و شبه نظامیان شیعه وابسته به آن در حال محاصره شهر حلب در شمال سوريه هستند گزارشهاى رسيده حاكى است كه يگانهاى مدافع خلق كرد با گردان " الباقر" شيعى كه تحت حمايت سپاه ايران عمل مى كند، در محاصره حلب همكارى مى كنند.

گردان "الباقر" را بیشتر شبه نظامیان شیعیان سوریه تشکیل می دهند و از جانب نيروهاى سپاه پاسدارن و تحت نظارت مستقيم فرمانده سپاه قدس قاسم سليمانى ایران حمایت مى شوند.

سايت " گزارش جنگ" که اخبار مداخله نظامى ایران در دو کشور سوریه و عراق را پوشش مى دهد عكسهايى به نقل از رسانه هاى مخالفان سورى منتشر كرده كه نشان مى دهد نيروهاى يگانهاى مدافع خلق كرد وعناصر گردان الباقر در منطقه " شیخ المقصود" حلب ، پس از کنتر این شهر، در كنار هم قرار دارند وبا هم همكارى مى كنند.

يكى ازعکسها فرمانده یگان‌های مدافع خلق کرد ، در محله شیخ‌ مقصود را با شبه‌نظامیان شیعی سوری گردان الباقر پس از تصرف محله‌ی بنی‌زید و محاصره‌ی حلب، ۲۸در تاريخ ژوئیه ۲۰۱۶ نشان مى دهد.

در عكس ديگرى قاسم سلیمانی و حاج خالد ملقب به ابوحسین، فرمانده گردان الباقر ديده مى شود. گردان الباقر از جمله گروه‌های شبه‌نظامی شیعی سوری بود که سپاه پاسداران آن را در عملیات جنوب حلب و بویژه در ناحیه تل‌البکاره به خدمت گرفت.

سايت "اورينت" وابسته به مخالفان سورى و نزديك به ائتلاف اپوزسيون سوريه با انتشار اين عكسها گفته كهدر آستانه محاصره 300 هزار غیر نظامی در شهر حلب، رهبر ارشد گروه شبه نظامی الباقر، وابسته سپاه پاسداران ایران با رهبران مجموعه اى از يگأنهاى خلق كرد در محله بني زيد در شمال شهر حلب گرد هم آمده و يك عكس يادگارى گرفته اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید