جنجال بر سر انتقاد حسن عباسی از ارتش ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسن عباسی، عضو سپاه پاسداران و رئیس مرکز بررسی های دکترینال، در یک سخنرانی از ارتش ایران انتقاد کرد و با واکنش تند فرماندهان ارتش ایران روبرو شد.

عباسی که در باره مواضع سپاه پاسداران سخنرانی می کند، چندی پیش در یک سخنرانی که ویدیوی آن به تازگی منتشر شده از ارتش ایران انتقاد کرد و گفت: "اگر کشور را آب ببرد، ارتش بی سروصدا در پادگان ها می ماند."

انتشار این ویدیو از این عضو سپاه پاسداران با انتقاد شدید فرماندهان ارتش ایران روبرو شد و حبیب‌الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهارات حسن عباسی، سخنران اصولگرا را "نسنجیده" و او را شخصی "کم اطلاع" توصیف کرد.

در همین ارتباط روز یکشنبه رمضان شریف، مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران ایران، ضمن انتقاد از انتشار ویدیوی حسن عباسی بر اتحاد ارتش و سپاه تاکید کرد.

شریف گفت: "صحبت‌های آقای عباسی هرگز مورد تأیید سپاه نبوده و هر حرکتی که موجب تضعیف نهادها و ساختارهای نظام جمهوری اسلامی شود محکوم است."

شریف از عباسی خواست تا در مورد سخنان خود توضیح دهد و "شفاف سازی" کند.

از ابتدای انقلاب اسلامی که در سال 1979 در ایران روی داد، سپاه پاسداران در کنار ارتش رسمی ایران و برای کنترل آن تشکیل شد و رژیم ایران همواره امکانات و تسهیلات بیشتری در اختیار این نیرو قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size