تصویری..تلاش برای مهار آتش سوزی پتروشیمی کرمانشاه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

به گزارش رسانه‌های ایرانی پتروشیمی بیستون در استان کرمانشاه در غرب ایران ساعت 14 و 30 دقیقه روز جمعه 29 ژولای آغاز شد و در ساعت 17 مهار شد و تلاش برای اطفای حریق کماکان ادامه دارد.

به گزراش خبرگزاری رسمی ایران "ایرنا" مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه اعلام کرد: آتش سوزی پتروشیمی بیستون ساعت حدود 17 عصر روز جمعه مهار شد.

رضا محمودیان در گفت‌ و گو با این خبرگزاری افزود: این حادثه ساعت 14 و 30 دقیقه در یکی از مخزن های مواد نفتی این مجتمع پتروشیمی روی داد.

مرضیه شاهدایی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران به همراه رضا رحیمی معاون استاندار کرمانشاه و جمعی از مسئوولان مربوطه نیز برای مدیریت حادثه وارد پتروشیمی بیستون کرمانشاه شدند.

با وقوع این آتش سوزی که در یکی از مخازن پتروشیمی بیستون در 15 کیلومتری شرق کرمانشاه بوقوع پیوست نیروهای امدادی هلال احمر برای خاموش کردن این آتش سوزی به منطقه اعزام شده اند.

استان کرمانشاه دارای سه واحد پتروشیمی است.

فرماندار کرمانشاه اعلام کرد: براساس بررسی های اولیه علت آتش سوزی یکی از مخازن پتروشیمی بیستون اشکال در سیستم برق این واحد تولیدی بوده است.

پتروشیمی بیستون در کنار بزرگراه کربلا و در نزدیکی روستای کاگیه و 15 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.

بر اساس این گزارش نیروهای امدادرسان چهار استان همجوار کرمانشاه برای مهار آتش سوزی پتروشیمی بیستون اعزام شدند که این نشان دهنده وسعت آتش سوزی است.

چندی پیش یکی از مجمع های بزرگ پتروشیمی شهر ماهشهر نیز دچار آتش سوزی شد و خسارات سنگینی به این صنعت وارد کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه اعلام کرد: نیروهای امدادرسان چهار استان مجاور شامل ایلام، کردستان، همدان و لرستان برای مهار آتش سوزی پتروشیمی بیستون کرمانشاه اعزام شدند.

به نوشته "ایرنا" مجتمع پتروشیمی بیستون کرمانشاه الکیل بنزن خطی (LAB) والکیلات سنگین (HAB) تولید می کند.

الکیل بنزن خطی (LAB) نقش مهمی در شکل گیری صنایع پایین دستی پتروشیمی در کشور دارد، زیرا این محصول به عنوان ماده اولیه شوینده ها در تولید پاک کننده های خانگی و صنعتی کاربرد دارد.

طرح الکیل بنزن خطی مجتمع پتروشیمی بیستون با مهندسی اصولی و تحت لیسانس شرکت IFP فرانسه و طراحی و مهندسی تفصیلی شرکت تکنیکاس ریونیداس اسپانیا و شرکت انرشیمی ایران اجرا شده است.

خوراک پتروشیمی بیستون سالانه 386 هزار تن نفت سفید و 19 هزار تن بنزن است که نفت سفید از پالایشگاه کرمانشاه و بنزن از مجتمع پتروشیمی بندر امام و پتروشیمی اصفهان تأمین می شود.

آتش سوزی پتروشیمی بیستون کرمانشاه
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید