یک نشریه اصولگرا هنرمندان ایرانی را «دیوث» توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هفته‌نامه اصولگرای «یالثارات»، هنرمندان ایرانی شرکت کننده در «جشن حافظ» را «دیوث» توصیف کرد.

هفته نامه «یالثارات» با انتشار مطلبی در کنار تعدادی از عکس‌های مربوط به فرش قرمز شانزدهمین جشن حافظ، در شماره ۸۴۴ خود که چهارشنبه ۲۷ ژوئیه منتشر شد، هنرمندان حاضر در جشن حافظ را مورد حمله شدید قرار داده و از پوشش آنها انتقاد کرده است.

عمده عکس‌های منتشر شده در صفحه۷ این هفته نامه تصاویری از هنرمندان (زن یا مرد) همراه همسرانشان است.

علی معلم، مسئول برگزاری جشن حافظ در خصوص مطلب جنجالی «یالثارات» گفت به روزنامه ایران گفت: «به نظر من این اتفاق یک برخورد فرهنگی نیست، بلکه بیشتر سیاسی است و برنامه‌ریزی‌هایی که شاید برای انتخابات دارد انجام می‌شود. در هر صورت این موضوع به من برنمی‌گردد و یک موضوع عمومی است و توهین به خانواده‌ها و جامعه صورت گرفته است».

آقای معلم افزود: «کسانی که مدعی رعایت قانون هستند باید با چنین پدیده‌هایی برخورد کنند. وزارت ارشاد باید با این موضوعات برخورد جدی کند. منِ تنها نباید به اینگونه مسائل واکنش نشان دهم بلکه جامعه هنری، خانه سینما و سازمان سینمایی باید واکنش نشان دهند».

وی گفت: «معاون مطبوعاتی و هیأت نظارت بر روزنامه‌ها و رسانه‌ها که قوانین مشخصی دارند باید بر اساس این قوانین با این موضوع برخورد کنند و ما نیازمند یک واکنش عمومی هستیم. تلقی عمومی از این پیشامد این است که مدعی‌العمومی وجود دارد و هیچ فرد و سازمانی حق چنین کنش‌هایی را ندارد و در واقع اکنون موضوع اعاده حیثیت است و خواست ما برخورد جدی با اینگونه رفتارهاست».

یک منبع آگاه در وزارت ارشاد نیز در این باره گفت: «بهترین واکنش در مقابل مطلب توهین آمیز نشریه «یالثارات» که ما حتی نمی‌توانیم واژه اش را بر زبان آوریم سکوت است و مطمئنا از طریق هیات نظارت بر مطبوعات این موضوع پیگیری خواهد شد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size