ارسال پیامک تهدیدآمیز به مردم اردکان در خصوص نصب عکس خاتمی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پیامک تهدید آمیزی به مردم شهر اردکان از راه تلفن‌های همراه ارسال شده که به آن‌ها نسبت به نصب عکس‌‌های محمد خاتمی رئیس جمهوری اسبق ایران را بر روی خودروهایشان هشدار می‌دهد.

به گزارش سایت کلمه نزدیک به میرحسین موسوی از رهبران معترضان ایران، عبد‌الله رمضان‌زاده سخنگوی دولت خاتمی، عکس این پیامک‌ را در اینستاگرام خود منتشر کرده و با کنایه، خبر از «جرایم جدید» داده است.

در پیامک ارسالی آمده است: «مالک خودرو: نصب تصویر یکی از اعضای فتنه (خاتمی) روی خودرو ممنوع می‌باشد. در صورت رویت مجدد، پی‌گرد قانونی دارد».

اصولگرایان ایران به اعتراض‌های پس از انتخابات ریاست‌جمهوری جنجال برانگیز سال ۲۰۰۹، «جریان فتنه» و به رهبران معترضان «سران فتنه» می‌گویند.

محمد خاتمی از شهر اردکان در استان یزد است و در میان همشهری‌هایش محبوب است.

ممنوعیت انتشار تصاویر رئیس جمهوری اسبق ایران در رسانه‌ها، پیشتر از سوی غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه ایران اعلام شده بود. چنین ممنوعیتی را تا کنون شورای امنیت ملی ایران تایید نکرده است.

ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز از راه تلفن‌های همراه در ایران، مساله‌ای مسبوق به سابقه است.

بعد از ظهر و غروب پنجشنبه ۳۰ ژوئن، بیش از ۷۰۰ روزنامه‌نگار، فعال سیاسی و اجتماعی ایرانی، پیامک‌های تهدیدآمیزی از راه تلفن‌های همراه خود دریافت کردند که به آن‌ها نسبت به ارتباط با «عناصر خارج از کشور» هشدار می‌داد.

در این پیامک‌ها نوشته شده بود: «هرگونه ارتباط و همکاری با عناصر معاند خارج از کشور از طریق ایمیل، پورتال‌های امن و سایر وسایل ارتباطی عملی مجرمانه و موجب پیگرد قضایی است. ضروری است ارتباطات خود را قطع نمایید. این پیامک به منزله آخرین هشدار امنیتی است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید