یک سایت...قتل يک کولبر در اروميه و یک جوان کُرد مهابادى زیر شکنجه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

العربيه.نت فارسى

همزمان با کشته شدن يک کولبر کُرد از اهالی سلماس در مناطق مرزی "ترگور" ارومیه، که گفته شده با ضرب گلوله توسط نیروهای سپاه به قتل رسیده سایت‌های کرد از کشته شدن يک شهروند ديگر از اهالى مهاباد "توسط ماموران اداره اطلاعات در زیر شکنجه" خبر داده‌اند.

سايت "روژی کورد" می‌گوید که "جلال جوانمرد" ۲۶ساله فرزند رسول در روز دوشنبه ۲۸تیرماه سال جاری "توسط اداره اطلاعات مهاباد پس از یک روز در زیر شکنجه وحشیانه ماموران اطلاعات و آزار و اذیت جسمی" جان خود را از دست داده است.
بنا بر اين گزارش ، "مسؤلان اطلاعاتی مهاباد به آن شرط جنازه نامبرده را تحویل خانواده اش داده‌اند که در برابر چنین قتلی سکوت کنند و گفته شود که وی دست به«خودکشی» زده است".

این جوان کُرد به دلایل نامعلومی بازداشت بوده ولی بنا به برخی گزارش‌ها‌٬ جلال جوانمرد پیشتر "عضو یکی از احزاب کُرد مخالف جمهوری اسلامی ایران بوده که اکنون به اتهامی نامشخص زیر شکنجه کشته شده است.

او سوى ديگر سايت " روژی کورد"، گزارش داده که درویش عادویی، فرزند عادل و اهل روستای "ستوره" که روز پنچ‌شنبه ٢٣ تیر در حین کولبری بر اثر تیراندازی نیروهای سپاه زخمی شدە بود، پس از چند روز در بیمارستان ارومیه به دلیل شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

این گزراش می‌گوید که "نیروهای سپاه علی‌رغم اینکه حاضر به انتقال این کولبر به بیمارستان نبودەاند، بلکه از هرگونه توضیحی در رابطه با تیراندازی به سمت این کولبر کورد خودداری کردەاند."

به گفته سايت " روژی کورد"به نقل ساکنان مناطق مرزی، "نیروهای سپاه پاسداران و انتظامی ایران به طور کاملا غیر انسانی و حتی بدون در نظر گرفتن اصول تیراندازی، یک موج کشتار کولبران را آغاز کردەاند."
این گزارش می‌افزاید که در ده سال اخیر بیش از ١٠٠٠ کولبر کورد به دست نیروهای انتظامی و مرزداران کشته و یا زخمی شدەاند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید