.
.
.

یک دو تابعیتی دیگر در ایران دستگیر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رابین شاهینی، نام یک دو تابعیتی دیگر است که خبر دستگیری او در ایران روز چهارشنبه 21 ژوئیه رسانه ای شد.

شاهینی، ساکن شهر سن دیگو، در ایالات متحده آمریکا که برای دیدن مادر و خویشاوندان خود به ایران سفر کرده بود روز 11 ژوئیه دستگیر شد. دوستان شاهینی روز چهارشنبه مراتب نگرانی خود را از دستگیری او در ایران به اطلاع سایت خبری سی.بی.اس رساندند.

شاهینی در ماه مه از دانشگاه سن دیگو فارغ التحصیل شد و برای دیدن مادر بیمار خود به ایران رفت. اما او اکنون در نقطه ای نامعلوم در ایران در اسارت بسر می برد.

دوست شاهینی، که مایل به افشای هویت خود نبود، به سی.بی.اس گفت: "ماموران امنیتی ایران روز 11 ژوئیه به خانه مادر شاهینی رفته و آن را بازرسی کردند، وسایل شخصی او را ضبط کردند و به او گفتند که متهم به اقدام علیه امنیت کشور است."

رابرت بائر، کارشناس امور تروریسم به سایت سی.بی.اس گفت: "آنها (مقامات امنیتی ایران) برای دستگیری ایرانی-آمریکایی ها احتیاج به دلیل ندارند. آنها مظنون به جاسوسی یا مخالفت با دولت ایران هستند. آنها با کوچکترین نشانه منفی بازداشت می شوند."

مقامات امنیتی ایران به خانواده او گفته بودند در صورتی که دستگیری او به رسانه ای نکنند زود آزاد خواهد شد. اما بعد از گذشت یک هفته و بی خبری از شاهینی، خانواده او تصمیم گرفتند که موضوع را به رسانه ها اطلاع دهند.