اعتراض به انتقال آب از چهارمحال بختیاری به اصفهان 1 کشته و 30 زخمی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حمله پلیس ضد شورش ایران به معترضان به انتقال آب در شهر بلداجی در استان چهارمحال و بختیاری ، یک نفر کشته؛ 30 تن زخمی و 50 نفر بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزارى " فارس" درگیری دراطراف دادگاه شهر بلداجى دراعتراض به یک پروژه عمرانی صورت گرفته و اكنون وضعيت شهر آرام شده است.

طبق اخبار منتشر شده در شبكه هاى اجتماعى در اين درگیری بین مردم معترض و پلیس چند پلیس زخمی شده‌اند و همچنين دست کم ۵۰ نفر بازداشت و ده ها نفر زخمی شده اند.

درگیری پس از آن آغاز شده است که گروهی از ساکنان محل با تجمع در نزدیکی تالاب چغاخور قصد داشتند مانع از آغاز عملیات لوله گذاری پروژه انتقال آب به کارخانه فولاد سفیددشت شوند.

مأموران پلیس ضد شورش ایران برای حفاظت از کارکنان پروژه انتقال آب و تأمین امنیت این پروژه در محل حاضر شده اند که میان آنها و معترضان درگیری ایجاد شده است.

گزارش ها از شهر بلداجی در استان چهارمحال و بختیاری از بروز درگیری بر سر انتقال آب و دخالت پلیس در آن حکایت دارد که با خشونت همراه شده است.


خبرگزاری فارس در صفحه توییتر خود از آتش گرفتن ساختمان دادگاه بلداجی در جریان درگیری ها خبر داده و می گوید که چند مأمور پلیس زخمی شده اند.

شاهدان عینی می گویند که دست کم ۵۰ نفر بازداشت و ده ها نفر زخمی شده اند.

درگیری هنگامی آغاز شد که گروهی از معترضین با تجمع در نزدیکی تالاب چغاخور تلاش کردند از لوله گذاری طرح انتقال آب به کارخانه فولاد سفیددشت شوند اما مأموران پلیس با حضور در محل با آنها درگیر شدند.

استان‌های خوزستان و چهار محال بختیاری در سال‌های اخیر بارها شاهد اعتراضات مردمی به انتقال آب رودخانه‌های دو استان یادشده به استان‌های مرکزی ایران بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید