گزارش تصویری از آموزش نیروهای حزب دمکرات کردستان ایران..آیا کردها کنش مدنی را رها می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پیشمرگه‌های حزب دمکرات کردستان ایران از نوروز امسال عمليات مسلحانه را علیه نیروهای سپاه پاسداران ایران پس از وقفه‌اى 20 ساله از سر گرفته‌اند.

مصطفى هجرى ، دبير كل اين حزب گفته بود كه هدف از آغاز عمليات پیشمرگه‌‌های حزب پیوند زدن میان مبارزات شهری و مبارزات کوهستان به یکدیگر است.

دكتر قاسملو رهبر پیشین حزب دموکرات کردستان تأكید کرده بود که مسئله‌ كردستان راه‌ حل نظامی‌ ندارد و بطور دائم از حل و فصل مسالمت‌آ‌میز مسئله‌ كرد استقبال می‌‌كرد اما گویا در تحلیل رهبران کنونی این حزب برجسته کُرد ایرانی، چنین روشی دیگر جوابگوی شرایط پس از ترور قاسملو نیست.

کردها معتقدند که مقامات جمهوری اسلامی ایران از حسن نیت این رهبر کرد سوء استفاده‌ كرده و تلاش‌های‌ او برای مذاکره با تهران به منظور ایجاد راه‌حل مسالمت ‌آمیز برای مسئله کردستان را با گلوله‌ پاسخ دادند.

با این همه حزب دموکرات کردستان ایران تا دو دهه پس از ترور قاسملو همچنان به اصل مبارزه مسالمت‌آمیز پایبند ماند تا اینکه طى يک ماه گذشته در چند عملیات، مواضعی از سپاه پاسداران در برخی شهرهای کُرد در شمال غربی ایران را هدف حمله قرار داد.

در این مجموعه حملات و متقابلا در حملات نيروهاى سپاه عليه مواضع پيشمرگه‌ها، ده‌ها تن از دو طرف کشته شدند.

برخی گزارش‌ها از فشار دولت اقلیم کردستان عراق به احزاب کرد ایرانی می‌گویند زیرا اقلیم دارای روابط تجاری مهمی با جمهوری اسلامی ایران است و حاضر به قربانی کردن این روابط نیست.

آسو صالح، روزنامه نگار كرد ایرانی، كه از نزديک اخبار و فعاليت‌هاى حزب دمكرات كردستان ایران را در اقليم كردستان عراق و نيز حضور پيشمرگه‌هاى اين حزب را در كوه‌هاى قنديل در نقطه صفر مرزى بين ايران و عراق پوشش مى‌دهد گزارشى تصويرى از نحوه آموزش پیشمرگه‌ها براى " العربيه.نت" فرستاده است، كه در ذيل مى آيد.

با آغاز دور تازه عملیات مسلحانه از سوی حزب دمکرات کردستان ایران، تعداد زیادی از نیروهای جوان آموزش داده می شوند.

صحنه دیگری از آموزش پیشمرگه‌ها.

دختران و پسران پیشمرگه آموزش های مشترک می بینند.

حضور زنان در تمرین‌های نظامی چشم‌گیر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید