خانواده کیارستمی رسما از پزشکان ایرانی شکایت می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پسر بزرگ عباس کیارستمی کارگردان سرشناس ایرانی که اخیر درگذشته است، خبر داد که خانواده رستمى به زودی از پزشکان ایرانی مربوط به پرونده پدرش به طور رسمی شکایت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، احمد کیارستمی چهارشنبه ۱۳ ژوئیه (۲۳ تیر) که در حاشیه‌ مراسم یادبود عباس کیارستمی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حاضر بود، درباره‌ آخرین وضعیت پرونده پدرش که به جهت قصور احتمالی پزشکان در دست بررسی است، گفت: «در حال پیگیری هستیم و هنوز شکایتی از طرف ما فایل نشده است».

او همچنین خبر داد که در روزهای آتی این شکایت رسما «از سوی ما (خانواده)» مطرح خواهد شد.

عباس کیارستمی که از اسفند سال ۹۴ تا اوایل اردیبهشت ۹۵ به دلیل انجام چند عمل جراحی در ناحیه روده در بیمارستان بستری شده بود و در ماه‌های اخیر هم چندین بار به بیمارستان مراجعه کرده بود، سرانجام بنا به تصمیم خودش ۸ تیر ماه برای تکمیل مراحل درمان به پاریس رفت.

او ۱۴ تیر ماه از دنیا رفت و پیکرش به ایران منتقل شد و ۲۰ تیر ماه در لواسان به خاک سپرده شد.

این هنرمند هفتم اردیبهشت هنگام ترخیص از بیمارستان گفته بود: «من امروز از بیمارستان مرخص می‌شوم، اما این مرخصی به معنای بهبودی کامل نیست. ۵۰ روز در بیمارستان بوده‌ام و امیدوارم بتوانم پروسه بهبودی‌ام را در خانه ادامه دهم».

رییس کل سازمان نظام پزشکی ایران به تازگی در پی برخی گزارش‌ها و انتقادات از مراحل درمان کیارستمی، طی نامه‌ای به معاون و دادستان انتظامی نظام پزشکی برای پیگیری و رسیدگی به پرونده پزشکی این هنرمند دستور داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید