تسلط قاسم سلیمانی تروریست بر دومین نیروی نظامی عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع رسمی عراق فاش کردند که قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران، بر نیروهای "پلیس فدرال عراق" وابسته به وزارت کشور عراق کنترل کامل دارد. "پلیس فدرال عراق" دومین نیروی نظامی بعد از ارتش عراق است.

این در حالی است که تلاشهای ایران برای مداخله در عراق دیگر به شکل غیرمستقیم و از طریق احزاب و دسته جات سیاسی نیست، و این کشور حضوری مستقیم از طریق سپاه قدس در این کشور و در درگیریهای عراق دارد.

بر اساس این گزارش ها، قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، بر نیروهای "پلیس فدرال عراق" کنترل کامل دارد. این نیروها بعد از ارتش عراق بزرگترین نیروی نظامی این کشور است که شامل 60 هزار نیرو است و سلاح های سنگین و متوسط جدید دارد.

در مورد آنکه سلیمانی چگونه توانست بر این نیرو مسلط شود، گفته می شود که او در پرونده فساد رائد جودت، فرمانده پلیس فدرال عراق در سال 2015 مداخله کرد، و به شرط سرسپردگی او به ایران، جلوی برکناریش از این مقام را گرفتند.

سلیمانی از وزیر کشور عراق، محمد الغبان، خواست تا اتهام فساد فرمانده پلیس فدرال عراق را کنار بگذارد. این در حالی بود که جنگ فلوجه علیه داعش قرار بود آغاز شود، و به این ترتیب سلیمانی کنترل خود بر پلیس فدرال عراق و خارج کردن آن از نظارت نظام دولتی را کامل کرد.

سلیمانی از هادی عامری، فرمانده شبه نظامیان بدر خواست تا حیدر یوسف ابو ضرغام را به درجه سرتیپی ارتقا دهد و او را مسئول نیروهای ویژه کند.

در روزهای اول عملیات الکرمه در شرق فلوجه، سلیمانی ده ها نفر از شبه نظامیان بدر را وارد پلیس فدرال عراق کرد، و همین افراد جنایت های زیادی را علیه غیرنظامیان انجام دادند.

و به این ترتیب عکسهای سرهنگ رائد جودت و حیدر یوسف ابوضرغام، بر روی پلاکاردهایی دیده شد که به مناسبت جشن های سالگرد تاسیس سپاه قدس برپا شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size