استقبال مردم کردستان ایران از فراخوان حزب دموکرات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

به گزارش سایت خبری "کوردستان میدیا"، مردم کردستان ایران در روز سه شنبه 12 ژوئیه، با تعطیلی بازار و مغازه‌هایشان به فراخوان اعتصاب سراسری حزب دمکرات کردستان ایران پاسخ مثبت دادند.

بر اساس این گزارش، مردم کردستان ایران در روز سه‌شنبه در بزرگداشت سالگرد ترور دکتر عبدالرحمان قاسملو و یارانش توسط دیپلمات های رژیم ایران، و در استقبال از فراخوان کمیسیون تشکیلات حزب دمکرات کردستان ایران، بازار و مغازه‌ها را به حالت تعطیل درآوردند.

گزارش‌ها حاکیست در شهرهای سنندج، کامیاران، بوکان، مهاباد، سقز، پاوه، کرماشان، مریوان، بانە، دیواندرە، سردشت، سروآباد، نقده، اشنویه، پیرانشهر و ارومیه بازارها تعطیل شده و مردم این مناطق با آرمان‌های حزب دمکرات و شهیدان راه آزادی تجدید پیمان نمودند.

در کرماشان، مزدوران رژیم با تهدید مردم و شکستن قفل و شیشه‌ی مغازه‌ها کوشیدند تا از فراگیر شدن اعتصاب جلوگیری کنند.

مقامات اداره‌ی سرکوبگر اماکن رژیم ایران در سقز با تهدید بازاریان سعی کردند تا از پیوستن آنان به اعتصاب جلوگیری کنند. همچنین رژیم با توسل به سایر نهادهای سرکوبگر خود از قبیل سپاه و اطلاعات، افراد دارای پرونده‌ی سیاسی یا بستگان چنین افرادی را تهدید کرده‌اند که به هیچ وجه حق پیوستن به اعتصاب را ندارند. این تهدیدات از طریق مراجعه به منازل آنان، احضار به مراکز سرکوبگر رژیم و تماس تلفنی صورت گرفته است.

رژیم در شهر اشنویه کوشیده است تا از طریق تماس تلفنی، بازاریان را وادار به گشودن مغازه‌هایشان نماید.

در شهرهای مهاباد، ارومیه و مریوان نیز مردم به طرز گسترده‌ای از فراخوان اعتصاب حزب دمکرات کردستان ایران استقبال نمودند.

در پیرانشهر نیز مقامات رژیم ایران به مردم شدیداً هشدار دادند که نباید مغازه‌هایشان را تعطیل نمایند.

در منطقه‌ی دیزج "مرگه‌ور" ارومیه نیز اداره‌ی اطلاعات رژیم اقدام به تصویربرداری از مغازه‌ها نموده‌اند. اتصال به شبکه‌ی اینترنت در بسیاری از شهرهای کردستان کاملاً قطع شده یا بشدت کند شده است. با این حال و علیرغم فشار و تهدید نیروهای سرکوبگر رژیم، مردم با تلاش بسیار توانسته‌اند تصاویری از اعتصاب پیروزمندانه‌ی ملت کرد را به وبسایت کوردستان میدیا مخابره کنند.

گزارشگران کوردستان میدیا از شهرهای سنندج، کرماشان، پاوە، پیرانشهر، مهاباد، سقز، بوکان، اشنویه، مریوان، کامیاران، دیواندره و ارومیه گزارش دادند که رژیم شمار زیادی از مأموران ضد خلقی خود را در این شهرها مستقر نموده و اقدام به بازجویی و تفتیش مردم نموده و فضایی کاملاً امنیتی و نظامی را بر شهرها و مناطق کردستان حاکم نموده‌ است.

در چندین شهر کردستان ایران، نیروهای اطلاعاتی با توسل به تهدید و ارعاب، برخی از مردم را وادار به گشودن مغازه‌هایشان نموده‌اند.

در بسیاری از روستاهای کردستان نیز مردم به پخش تراکت و تصاویر شهیدان جنبش کردستان پرداخته و با ماندن در روستا به موفقیت کامل اعتصاب و همبستگی با مبارزان کوهستان یاری رساندند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید