30 هزار سند فساد مالی در بنیاد شهید وجود دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رییس کمیتۀ تحقیق و تفحص در ایران گفته که 30 هزار سند فساد مالی در بنیاد شهید وجود دارد و در صورتی که مجلس شورای اسلامی اجازه دهد او آنها را فاش خواهد کرد.

امیر خجسته رییس کمیتۀ تحقیق و تفحص گفته است : علاوه بر بنیاد شهید، "بانک دی" نیز منشاء فسادهای هنگفت از جمله سرقت پول و زمین خواری بوده به طوری که تنها در یک مورد 50 هزار میلیارد تومان (یعنی بیش از 10 میلیارد یورو) توسط این بانک مفقود شده است. گفتنی است که بانک دی تنها در سال 1389 تأسیس شده است.

به گزارش رادیو فرانسه، امیر خجسته در جای دیگری از سخنانش افزوده است که هم مجلس نهم هم مجلس کنونی از تحقیق و تفحص دربارۀ بنیاد شهید و همچنین انتشار نتایج تحقیق دربارۀ این بنیاد و بانک دی جلوگیری کرده اند.

وی تصریح نموده است که علاوه بر رییس مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی، برادر او، آیت الله صادق آملی لاریجانی، که ریاست قوۀ قضاییه را برعهده دارد از کلیه مستندات مربوط به فساد در بنیاد شهید آگاه است.

امیر خجسته تأکید کرده است که پرونده هایی در مورد فساد در بنیاد شهید در قوۀ قضاییه تشکیل و تعدادی نیز تاکنون در این ارتباط دستگیر شده اند.

وی در جای دیگری از سخنانش افزوده است که فشارهای سیاسی در داخل و خارج از مجلس همواره مانع از ادامۀ تحقیق دربارۀ فساد در بنیاد شهید بوده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم