گردهمایی بزرگ اپوزیسیون جمهوری اسلامی ایران در پاریس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شورای ملی مقاومت ایران متشکل از گروههای مخالف رژیم ایران که سازمان مجاهدین خلق عمده ترین تشکل سیاسی این شورا است، امروز شنبه 19 تیر 1395 برابر با 9 ژوئیه 2016 کنفرانس بزرگی را با مشارکت شخصیت های سیاسی و حقوقی مخالف رژیم جمهوری اسلامی و همچنین با حضور شمار زیادی از نمایندگان احزاب و پارلمان‌های کشورهای غربی و عربی فعالیت خود را آغاز می کند.

فراخوان این گردهمایی بزرگ با شعار «سرنگونی فاشیسم مذهبی، بانکدار مرکزی تروریسم و بنیادگرایی»آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری‌ها بیش از 100 هزار نفر از ایرانیان خواهان سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی و نمایندگان احزاب سیاسی از کشورهای مختلف جهان در این کنفرانس بزرگ شرکت می کنند.

«کمیته برگزاری گردهمایی سالانه مقاومت» طی روز‌های گذشته با صدور بیانیه ای از همه ایرانیانی که خواهان سرنگونی جمهوری اسلامی هستند خواست تا هرچه فعالتر در برپایی این گردهمایی که در پاریس برگزار می‌شود، شرکت کنند.

صالح حمید خبرنگار العربیه از محل برگزاری کنفرانس در پاریس در گزارشی که برای العربیه نت ارسال کرده، از شرکت و حضور صدها شخصیت سیاسی و حقوقی از کشورهای مختلف جهان بویژه اروپا و آمریکا در این کنفرانس خبر داد.

طبق این گزارش دهها هزار تن از هواداران شورای ملی مقاومت، سازمان مجاهدین خلق ایران و دیگر گروههای مخالف جمهوری اسلامی در این کنفرانس شرکت می کنند.

فعالیت‌های مقدماتی این کنفرانس که روز جمعه آغاز شد با سمپوزیومی تحت عنوان "بحران خاورمیانه، راه حل چیست؟"، آغاز شد. دیپلمات‌ها و سیاستمداران غربی و همچنین چهره‌های سیاسی سازمان‌های بین المللی در این سمپوزیوم سخنرانی کردند.

شرکت کنندگان در اولین جلسه، مسئله بحران خاورمیانه و چشم انداز راه حل‌های پیشنهادی این منطقه بحرانی را را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

این جلسه با ریاست الیگو، فیدل کادراس، معاون سابق رئیس اتحادیه اروپا، آغاز شد . سمینار با سخنرانی فیلیپ کراولی، معاون وزیر امور خارجه سابق آمریکا آغاز شد.

کروالی گفت: «ما باید با کشورهای همسایه ایران که تهران تهدیدی و خطری جدی برای آنهاست، همکاری کنیم. بویژه که در مقابل و به موازات افراطگرایی رژیم ایران افراطگرایی سازمان تروریستی داعش نیز منطقه را تهدید می کند».

کراولی با اشاره به نقش منفی در عراق، سوریه و لبنان، گفت:«نقش مخرب و ویرانگر ایران در منطقه را نمی توان انکار کرد به خصوص در بحران سوریه است».

وی افزود:«ما نمی توانیم سیاست داخلی ایران را از سیاست خارجی ‌اش جدا کنیم».

مارک گینزبرگ، سفیر سابق آمریکا در مراکش، و مشاور سابق رئیس جمهور آمریکا برای سیاست شرق میانه، برونو تیرناس کارشناس امور راهبردی آمریکا، توریسلی عضو سابق مجلس سنا و شخصیت های اروپایی دیگری در این کنفرانس سخنرانی کردند.

اغلب سخنرانان بر نقش مخرب ایران در منطقه بویژه در کشورهای عراق، سوریه، لبنان و یمن تاکید کردند.

طبق این گزارش، گردهمایی بزرگ ایرانیان مخالف رژیم جمهوری اسلامی امروز شنبه و فردا یکشنبه نیر ادامه خواهد یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size