واکنش مقام بلند پایه ایرانی نسبت به اظهارات مرکل و بان کی مون

علی اکبر صالحی : به نظر بنده توطئه‌ای در حال ایجاد است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه باید به خانم مرکل و آقای بان کی مون بابت سخنان دو پهلویش اعتراض جدی شود گفت: به نظر بنده توطئه ای در حال ایجاد است وگرنه دلیلی ندارد که آقای بان کی مون و خانم مرکل داد و بیداد و فریاد راه بیندازند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران همزمانی ادعاهای مرکل و اظهارات بان‌کی‌مون علیه جمهوری اسلامی را حاکی از ایجاد توطئه‌ای جدید علیه نظام دانست.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در آستانه نشست سران کشورهای عضو ناتو با اشاره به برنامه موشکی رژیم تهران گفته بود: در ایران رژیمی حاکم است که قوانین بین‌الملل را زیر پا می‌ گذارد.

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل نیز گفته: آزمایش‌های موشکی رژیم ایران با توافق هسته‌ ای سازگار نیست و باید متوقف شود.

به گزارش صدا و سیما، علی اکبر صالحی در واکنش به این اظهارات گفت: احساس می کنم اتفاقاتی در حال روی دادن است زیرا آقای بان کی مون و خانم مرکل حرف های عجیبی زده اند.

صالحی هشدار داد:‌ احساس می کنم در حال زمینه چینی و پخت و پز علیه ما هستند و ما باید گوش به زنگ باشیم.قرار بود شمار نیروهای آمریکایی در افغانستان تا پایان امسال به ۵۵۰۰ سرباز کاهش یابد اما آقای اوباما اعلام کرد که براساس تصمیم تازه و درخواست فرماندهان نظامی، ۸۴۰۰ سرباز آمریکایی در افغانستان باقی می‌مانند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید