مریم رجوی: راه حل نجات کشور، سرنگونی رژیم ولایت فقیه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس شورای ملی مقاومت ایران در سخنرانی خود در کنفرانس سالانه اپوزیسیون ایران که در پاریس، پایتخت فرانسه برگزار شد، تاکید کرد: راه حل نجات کشور، سرنگونی رژیم ولایت فقیه است.

مریم رجوی افزود: از زمانی روی کار آمدن حسن روحانی، میزان محدودیت‌ها بر ایرانیان بیشتر شده است. او همچنین به سرکوب روزافزون اهل سنت در ایران اشاره کرد.

او در ادامه گفت: ایران در سوریه دست به انواع زد و بندها و کشتارها برای حفظ بشار اسد زد، چون می‌خواست عقب‌نشینی از بمب‌سازی را با قدرت‌نمایی پنهان کند.

از سوی دیگر شاهزاده "ترکی الفیصل"، رئیس سازمان اسبق اطلاعات سعودی در سخنرانی‌اش بر حمایت کشورهای اسلامی از ملت ایران، برای تحقق حقوق و اهداف قانونی آنها تاکید کرد.

"صالح القلاب"، وزیر اسبق اطلاع‌رسانی اردن نیز گفت: رژیم ایران، انقلاب را از ملت ربود و اموال ملت ایران را صرف نهادینه کردن کشتار، شکنجه و حمایت از شبه‌نظامیانی که تروریسم و هرج و مرج در خارج را می‌گسترانند، کرد.

از دیگر سو "محمد اللحام"، نائب رئیس هیات فلسطینی حاضر در کنفرانس گفت: رژیم ولایت فقیه ایران، از طریق اصالت‌بخشی به فرقه‌گرایی در قانون اساسی خود و همچنین اعزام شبه‌نظامیانش برای کشتار و فتنه‌افکنی در آن‌سوی مرزها، جامعه بین‌الملل را به مبارزه می‌طلبد. او همچنین توضیح داد که ملت فلسطین بهای گزافی برای مداخلات ایران در امور داخلی فلسطین پرداخت.

فعالیت‌های کنفرانس سالانه اپوزیسیون ایران، امروز در پاریس و با حضور بیش از 100 تن از افراد گروه‌های ایرانی مختلف در سراسر جهان آغاز شد.

شخصیت‌های برجسته آمریکایی، اروپایی، عربی و شخصیت‌های دیگری از نقاط مختلف جهان، برای حمایت از برنامه‌ها و پروژه‌های اپوزیسیون ایران، در این کنفرانس شرکت کردند.

با توجه به گسترش دامنه اعتراضات مردمی در استان‌ها و شهرهای مختلف ایران و همچنین افزایش چشمگیر اعدام‌ها که رکوردهای جدیدی را ثبت کرد، گروه‌های ایرانی که از نقاط مختلف جهان به این کنفرانس آمده‌اند، موضوع‌های مختلفی از جمله موضوع سرکوب آزادی‌های عمومی در ایران و افق‌های پیش‌روی تغییرات در ایران را به بحث و بررسی می‌گذارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید