وزیر نفت ایران: خرابکارانه بودن آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی سینا صحت ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران، روز جمعه 8 ژوئیه اعلام کرد که شایعه اینکه حادثه پتروشیمی بوعلی سینا خرابکاری بوده است، صحت ندارد و مشکل فنی باعث بروز این حادثه شد.

وی که برای نظارت بر عملیات خاموش کردن آتش‌سوزی مجتمع پتروشیمی بوعلی‌سینا به بندر ماهشهر رفته، گفته است که دلیل این آتش‌سوزی قطعا خرابکاری نبوده و دلایل آن فنی است.

به گزارش خبرگزاری فارس، بیژن نامدار زنگنه پیش از ظهر روز جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه نشت در یکی از واحدهای پارازایلین دلیل آتش‌سوزی در پتروشیمی بوعلی سینا است، اظهار کرد: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشته و تلاش‌های بسیار خوبی برای خاموش کردن آن صورت گرفت.

وی با بیان اینکه تمام تلاش‌ها برای خاموش کردن آتش ادامه دارد ولی زمان دقیق آن مشخص نیست، افزود:«این شایعات که حادثه پتروشیمی بوعلی سینا بر اثر خرابکاری بوده است، صحت ندارد، زیرا دلایل فنی باعث بروز این حادثه شد».

وزیر نفت ایران با اشاره به اینکه دلیل به وجود آمدن این آتش‌سوزی یا رخ‌دادن کم‌کاری پس از بررسی‌ها اعلام می‌شود، خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی از کشورهای همسایه از رخ‌دادن این حادثه خوشحال هستند و این جای تأسف دارد که کشوری مسلمان برای حادثه دیدن برادر مسلمان خود خشنود باشد. زنگنه اما نامی از کشورهایی که از آتش سوزی پتروشیمی خوشحال شدند، نبرد.

نامدار زنگنه با اشاره به شایعات چند روز اخیر در منطقه اشاره کرد و گفت:«اینکه شایعه شده است شهر ماهشهر باید تخلیه شود صحت ندارد و هم اینک در نزدیکی محل حادثه قرار داریم که امیدواریم با تلاش‌هایی که صورت می‌گیرد آتش به‌صورت کامل و در زمان سریع خاموش شود».

وی اضافه کرد: «تیم حرفه‌ای در حال خدمت‌رسانی و فرماندهی کردن عملیات بوده و تمام تلاش‌ها بر این است تا با یک عملیات آتش خاموش شود».
این در حالی است که برخی رسانه‌های غیر رسمی طی روزهای گذشته از احتمال اینکه یک اقدام خرابکارانه باعث حادثه آتش سوزی در پتروشیمی بوعلى سینا در استان خوزستان بوده، خبرهايى ضى و نقيضى منتشر كرده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size