چهار نظامی ایرانی در درگیری با "جیش العدل" کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش خبرگزاری‌های ایران 4 نظامی از نیروهای مرزبان این کشور در یک منطقه مرزی استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران کشته شده اند.

گروه بلوچ جیش العدل مسئولیت درگیری با نیروهای نظامی و کشتن این 4 مرزبان را بر عهده گرفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم نزدیک به سپاه پاسداران ایران به نقل از معاون سیاسی و امنیتی استانداری سیستان و بلوچستان این درگیری در مرز پیشین از توابع شهرستان سرباز سیستان و بلوچستان و هنگ مرزی جکیگور صورت گرفته و منجر به کشته شدن ٤ تن از پرسنل مرزبانی شده است.

علی اصغر میرشکاری در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در زاهدان گفته است که در درگیری که ساعاتی پیش در نقطه صفر مرزی در مرز پیشین از توابع شهرستان سرباز سیستان و بلوچستان و هنگ مرزی جکیگور رخ ‌داده است.

سازمان جیش العدل در سایت رسمی خود ضمن بر عهده گرفتن حمله به نظامیان ایرانی گفته که نیروهایش در یک کمین در منطقه جکیگور موفق شدند "تعدادی از نیرهای رژیم" را بکشتند.

این سازمان بلوچ که می‌گوید برای دفاع از حقوق قومی و مذهبی مردم بلوچ در ایران دست به اسلحه برده در خبر کوتاه خود اعلام داشته که گزارش تکمیلی این عملیات را طی بیانیه‌ای به اطلاع خواهد رساند.

خبرگزاری نیمه رسمی مهر در گزارش خود در این باره یادآور شد که جیش العدل پیشتر در اواسط بهمن ۱۳۹۲ اقدام به ربایش پنج مرزبان ایرانی حاضر در این منطقه و انتقال آنها به درون مرز پاکستان کرده بود.

در حالی که جمهوری اسلامی ایران می گوید که هیچ تبعیضی نسبت به شهروندان این کشور بر اساس قومیت و مذهب آنها روا نمی دارد، اما سازمان های مسلح و غیر مسلح بلوچ دولت این کشور را متهم به سرکوب مردم بلوچ و نقض آشکار حقوق ملی و مذهبی آنها می کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید