حمله نیروهای پلیس به نمازخانه اهل سنت در تهران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نمازخانه اهل سنت در تهران که در محله پونک واقع است روز سه شنبه مورد حمله نیروهای پلیس و ماموران امنیتی قرار گرفت.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، روز سه شنبه ۱۵ تیر نیروهای امنیتی لباس شخصی و نیروهای انتظامی با یورش به نمازخانه پونک تهران از ورود نمازگزاران به داخل مسجد جلوگیری کردند.

بر اساس این گزارش رفتار ماموران با اهل سنت "خشن" گزارش شده و آنها "بدون نشان دادن حکم قضایی" اقدام به ممانعت از ورود نمازگزاران به مسجد شدند.

با وجود آنکه بر اساس آمارها دستکم 18 درصد جمعیت ایران را اهل سنت تشکیل می دهند، اما این اقلیت مذهبی در عبادات خود با مشکل های بسیاری روبرو هستند. از میان این مشکلات می توان به عدم اجازه تاسیس مسجد اهل سنت در شهرهای بزرگ ایران اشاره کرد.

مقامات دولتی ایران ضمن رد درخواست تاسیس مسجد خاص اهل سنت، ادعا می کنند که کلان شهر چند میلیونی تهران دارای 9 مسجد ویژه اهل سنت است.

اما با این حال مسجد پونک در تابستان سال گذشته توسط شهرداری تهران تخریب شد، و این نمازخانه مدتها "پلمب" بود و اجازه ورود نمازگزاران به آن داده نمی شد.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، "این رفتارها در حالی انجام می شود که در آخرین جمعه رمضان ائمه جمعه اهل سنت چون مولانا عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان و مولانا گرگیج امام جمعه اهل سنت آزادشهر گلستان نسبت به “رفتارهای خارج از قانون” و “ممانعت از نماز عید اهل سنت” هشدار داده بودند."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید