حمله موشکی به اعضای مجاهدین خلق در کمپ لیبرتی در بغداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

منابع خبری سازمان مجاهدین خلق ایران، شامگاه دوشنبه 4 ژوئیه از موشک باران کمپ لیبرتی که محل سکونت اعضای این سازمان در نزدیکی بغداد است، خبر دادند.

طبق این گزارش عملیات موشک باران کمپ لیبرتی چندین زخمی بر جای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه سخنگوی فرماندهی عملیات بغداد گفته است که موشکها از یک کامیون در منطقه‌ای در غرب بغداد به سوی کمپ لیبرتی شلیک شده است.

شورای ملی مقاومت ایران طی بیانیه‌ای اعلام کرد:« در این حمله موشکی، شماری از ساکنان کمپ لیبرتی مجروح شدند، اما خوشبختانه هیچ‌کس به‌شهادت نرسید» .

شورای ملی مقائمت ایران شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی ایران را مسئول این حمله دانست.

گفتنی است که در حمله موشکی به کمپ لیبرتی در اکتبر گذشته، 24 تن از اعضای مجاهدین کشته و تعدادی نیز زخمی شدند.

به دنبال موشک باران کمپ لیبرتی که به گفته مجاهدین توسط شبه‌نظامیان وابسته به نیروی قدس، سپاه ایران صورت گرفته است، مریم رجوی، یکی از رهبران برجسته این سازمان طی بیانیه‌ای خواستار تضمین امنیت کمپ لیبرتی از سوی ایالات متحده و سازمان ملل شد.

مریم رجوی ضمن قدردانی از ساکنان لیبرتی و آرزوی بهبودی برای مجروحان این حمله موشکی گفت:«موشک‌باران لیبرتی آنهم پس از یک محاصره ظالمانه پزشکی، دارویی و غذایی که 8 روز است ادامه دارد، نشان‌دهنده وحشت فاشیسم دینی حاکم بر ایران از مجاهدین و مقاومت ایران است که آن را تنها تهدید موجودیت خود می‌داند. به همین دلیل رژیم آخوندها با هر راه‌حلی برای لیبرتی که متضمن امنیت ساکنان باشد مخالف است و در آن کارشکنی می‌کند و تنها گزینه مطلوب رژیم یا وادار کردن ساکنان لیبرتی به تسلیم و دست کشیدن از مبارزه یا نابودی فیزیکی آنان است».

مریم رجوی شورای امنیت و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به محکومیت قاطع حمله جنایتکارانه موشکی به لیبرتی فراخواند و گفت: «حال که هیچ تردیدی در مورد نیات رژیم آخوندی برای به راه‌انداختن قتل‌عام‌های بیشتر در لیبرتی نمانده است، اقدام فوری دولت آمریکا و ملل‌متحد برای تضمین و تأمین امنیت و سلامت ساکنان لیبرتی تا زمانی که همه آنها عراق را ترک کنند ضرورت مضاعف پیدا می‌کند».
وی تأکید کرد: «این منطبق بر تعهدات مکرر و مکتوبی است که آمریکا و سازمان ملل‌متحد در مورد امنیت و سلامت ساکنان لیبرتی داده‌اند.»

در جریان این حمله موشکی بیش از 50 فروند موشک به سمت لیبرتی شلیک شد که شماری از آنها در خارج از کمپ فرود آمد. این حمله به ویرانی و آتش‌سوزی گسترده در کمپ انجامید و حفره‌هایی به قطر 2 متر و عمق 1.5 متر در سطح کمپ ایجاد کرد. تا ساعت 12 شب دوشنبه 4 ژوییه، 40 مجروح و مصدوم در اثر این حمله گزارش شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size