رئیس و هیات عامل صندوق توسعه ملی در ادامه ماجرای فیش‌های حقوقی استعفا دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به دنبال برکناری و استعفای برخی از مدیرانی که حقوق‌های نجومی دریافت می کردند، صفدر حسینی رئیس و هیات عامل صندوق توسعه ملی نیز دسته جمعی از سمت خود استعفا دادند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، هیات امنای صندوق توسعه ملی در جلسه‌ای که امروز شنبه، 2 ژوئیه به ریاست حسن روحانی رئیس جمهوری ایران برگزارشد، با استعفای دسته جمعی صفدر حسینی، رئیس و اعضای هیات عامل صندوق توسعه ملی موافقت کردند.

این استعفا حدود دو هفته پس از آن صورت گرفت که در جریان ماجرای افشای فیش های حقوقی مدیران دولتی، دریافت های بالای رئیس و هیات امنای صندوق توسعه ملی نیز در رسانه ها افشا شد.

صفدر حسینی، رئیس صندوق توسعه ملی که از سمت خود استعفا داد در دولت دوم محمد خاتمی مسئولیت وزارت کار و امور اجتماعی را بر عهده داشت و در مقطعی نیز وزیر دارایی بود.

در ادامه جلسه روز شنبه، رئیس سازمان بازرسی کل ایران در گزارشی اعلام کرد که ریشه قانونی وجوه نامتعارف پرداختی به هیات عامل در دستور العمل هیات وزیران دولت قبل در سال ۱۳۹۰ بود که موجب شد اختیار تصویب حقوق و مزایای اعضای هیات عامل به خود آنان تفویض شود.

افشای حقوق و دریافت های نجومی مدیران دولتی پیش از این موجب استعفا و برکناری تعداد دیگری از مدیران شده بود. رئیس بیمه مرکزی، مدیر عامل بانک رفاه، مدیرعامل بانک صادرات و مدیران عامل بانک‌های ملت و بانک قرض الحسنه مهر ایران از جمله مدیرانی بودند که استعفا کرده یا برکنار شدند.

برخی رسانه ها نیز گزارش دادند که موج برکناری و استعفا شامل ده‌ها مدیر دیگر هم خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید