تصویری...پليس ارومیه تجمع همدردی با مردم ترکیه را متفرق كرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پليس ايران تجمع تعدادى از مردم ترک آذربايجانى كه عصر ديروز پنجشنبه مقابل کنسولگری ترکیه در اروميه جهت ابراز همدردى با قربانیان حوادث تروریستی استانبول حاضر شده بودند را متفرق كرد.

خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، گزارش داده كه ديروز حوالی ساعت ۷ بعدازظهر، جمعی از شهروندان ارومیه اى بصورت خودجوش در همبستگی و اعلام همدردی با قربانیان وقایع تروریستی اخیر در کشور ترکیه تلاش کردند در مقابل کنسولگری این کشور در ارومیه تجمع نمایند، این تلاش با ممانعت نیروهای انتظامی روبه رو شد.

بر اساس این گزارش تجمع یادشده با گذاشتن گل در مقابل درب کنسولگری، با تقاضای نیروهای انتظامی و بدون درگیری یا بازداشت به پایان رسید، اما سايت " اويان نيوز" كه اخبار آذربايجان را پوشش مى دهد گفته كه ماموران امنیتی چند تن از جوانان از جمله میثم آزادی، حجت الهامی، احسان سلماسی، ذکریا صفایی و رضا فتوحی را در خیابان دانشکده اورمیه برای مدتی بازداشت کردند.

اين سايت به نقل از شاهد عینی، نقل كرده که ماموران امنیتی «پس از نیم ساعت تهدید و حرف‌های رکیک» بازداشت شدگان را آزاد کردند.

به گزارش "اویان نیوز"، جمعی از شهروندان و فعالان آذربایجانی با حضور در برابر کنسولگری ترکیه در اورمیه و اهدای گل، با مردم ترکیه که عزادار حملات سه شنبه شب هستند، ابراز همدردی کردند.

تجمع همدردی در برابر کنشولگری ترکیه در ارومیه

اين سايت به نقل از یکی از حاضران در این تجمع افزود كه نيروى انتظامى راس ساعت 19 اين شهروندان را كه حامل شاخه گل و پلاكاردهايى به زبان تركى در مقابل کنسولگری ترکیه براى ابراز همدری با قربانيان حادثه تروریستی فرودگاه آتاتورک تجمع كرده بودند را متفرق كرده و لباس شخصی ها فضا را امنیتی و ملتهب کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید