بیش از ۷۰۰ فعال رسانه‌ای، سیاسی و اجتماعی ایران پیامک‌های تهدیدآمیز دریافت کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بعد از ظهر و غروب پنجشنبه ۳۰ ژوئن، بیش از ۷۰۰ روزنامه‌نگار، فعال سیاسی و اجتماعی ایرانی، پیامک‌های تهدیدآمیزی از راه تلفن‌های همراه خود دریافت کردند که به آن‌ها نسبت به ارتباط با «عناصر خارج از کشور» هشدار می‌دهد.

در این پیامک‌ها نوشته شده است: «هرگونه ارتباط و همکاری با عناصر معاند خارج از کشور از طریق ایمیل، پورتال‌های امن و سایر وسایل ارتباطی عملی مجرمانه و موجب پیگرد قضایی است. ضروری است ارتباطات خود را قطع نمایید. این پیامک به منزله آخرین هشدار امنیتی است».

این برای نخستین بار است که در ایران چنین پیامک‌های شخصی برای افراد فرستاده می‌شود. منابع خبری ایران می‌گویند که بیش از ۷۰۰ تن این پیامک‌ها را دریافت کرده‌اند.

دریافت کنندگان این پیامک‌ها شامل روزنامه‌نگاران، فعالان سیاسی و حزبی، فعالان دانشجویی، فعالان حوزه زنان، کودکان و نشر ادبیات کودک و خانواده‌های زندانیان سیاسی می‌شوند.

سایت زیتون به نقل از منابع داخل ایران نوشته‌اند که محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، حسام الدین آشنا مشاور رسانه‌ای روحانی، محمود علوی وزیر اطلاعات و علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، از ارسال چنین پیام‌هایی و منبع آن، ابراز بی اطلاعی کردند.

همچنین برخی از روزنامه‌نگاران دریافت‌کننده این پیامک‌ها تصمیم دارند به پلیس فضای سایبری (فتا) به خاطر این پیام‌های تهدیدآمیز، شکایت کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید