.
.
.

دو تن از عاملان تجاوز به دختر فرانسوی در فرحزاد تهران به اعدام محکوم شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه دولتی ایران گزارش داد که دو تن از عاملان تجاوز جنسی به یک دختر گردشگر فرانسوی در تهران، به اعدام محکوم شدند و دو تن دیگر نیز تحت تعقیب هستند.

توریست جوان وقتی شامگاه ۱۹ سپتامبر سال گذشته، با مراجعه به یکی از کلانتری‌های تهران گفت: «۵ سپتامبر از طریق مرز زمینی ارمنستان وارد ایران شدم. روز گذشته در حال کوهنوردی در فرحزاد بودم که همزمان با غروب، هوا طوفانی شد».

او افزود: «در حالی که خسته شده بودم در بین مسیر با چهار مرد روبه‌رو شدم و آن‌ها برای استراحت مرا به باغی که در کوهپایه بود دعوت کردند. من هم غافل از نیت شوم آن‌ها به باغ رفتم اما متأسفانه هدف نقشه شیطانیشان قرار گرفتم».

پس از شکایت این دختر گردشگر فرانسوی، تحقیقات پلیس آغاز شد و در پی آن، دو تن از عاملان تجاوز دستگیر شدند. اما دو متهم دیگر از مرز تایباد، از ایران گریختند.

دو متهم دستگیر شده با حضور وکلایشان و وکیل مدافع دختر فرانسوی در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران پشت درهای بسته محاکمه شدند.

در پایان جلسات محاکمه، قضات عالی‌رتبه «غلام» و «حکیم» را به اتهام تجاوز، به اعدام محکوم کردند.

یک شهروند افغانستان هم که در فراری دادن دو متهم پرونده دخالت داشت، به پرداخت جزای نقدی محکوم شد. گفتنی است دو متهم متواری پرونده همچنان تحت تعقیب هستند.