.
.
.

صادق لاریجانی تلویحا ناطق نوری را «اپوزیسیون» و مرتبط با «مفسدان» توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه ایران، به صورت تلویحی، به علی اکبر ناطق نوری رئیس دفتر ویژه بازرسی علی خامنه‌ای رهبر ایران تاخت و او را «اپوزیسیون» و مرتبط با «سرمایه‌های مفسد» توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، صادق لاریجانی سه شنبه ۲۸ ژوئن در همایش گرامی‌داشت هفته قوه قضائیه گفت: « آنهایی که بعد از گذشت ۳۷ سال خودشان مسئول بودند حالا شده‌اند اپوزیسیون و ما خیلی متاسفیم. برخی اشرافی‌گری را در کشور راه انداخته‌اند. آن‌ها به خودشان و آقازاده‌هایشان نگاه کنند. به سرمایه دارانی که با آن‌ها ارتباط دارند نگاه کنند».

علی اکبر ناطق نوری رئیس دفتر بازرسی رهبر ایران، روز یکشنبه از آن‌چه از نبود مسئولیت‌پذیری در کشور نامید انتقاد کرده و خواهان روشن شدن این موضوع شده است که چرا جمهوری اسلامی ایران پس از ۳۷ سال در بسیاری از مسائل «سیر قهقرایی» داشته است.

رئیس قوه قضائیه ایران با انتقاد از این سخنان گفت: «کسانی در انقلاب بودند که حالا نقش اپوزیسیون را پیدا کرده‌اند و تمام محسنات انقلاب را زیر سئوال می‌برند. امیدهای مردم را ناامید می‌کنند؛ چرا؟ البته کاستی‌هایی وجود دارد ولی ما نظامی در دنیا بودیم که علی رغم میل همه قدرت‌های دنیا با رهبری‌های امام ملت به پیروزی رسید. حکومتی که شبیه هیچ یک از حکومت‌های دنیا به لحاظ مبانی نبود. آیا درست است که ما قدر این نعمت را ندانیم».

وی ادامه داد: «آیا این ملت الگو نیست برای دنیا. خدا بهتر می‌داند که روش امام و رهبری الگوست و ساختار سیاسی جمهوری اسلامی الگوست».

صادق لاریجانی یادآور شد: «در کشور کاستی‌هایی وجود دارد، در حالی که از زمان تکوین این نظام سیاسی بی‌بدیل تمام دشمنی‌ها متوجه نظام شد. سخت‌ترین تحریم‌ها را داشتیم. ۸ سال بهترین نیروهای ما را از ما گرفتند و سرمایه‌های کلان کشور را این چنین بردند. با این وضعیتی که داشتیم جمهوری اسلامی رو به جلو بوده است. آنهایی که بعد از گذشت ۳۷ سال خودشان مسئول بودند حالا شده‌اند اپوزیسیون و ما خیلی متاسفیم. برخی اشرافی‌گری را در کشور راه انداخته‌اند. آن‌ها به خودشان و آقازاده‌هایشان نگاه کنند. به سرمایه دارانی که با آن‌ها ارتباط دارند نگاه کنند».

ناطق نوری در سخنانش ماجرای افشای حقوق‌های نجومی» و همین طور مشکلات اجتماعی اشاره کرده و پرسیده است «آیا با این وضعیت رویمان می‌شود که بگوییم می‌خواهیم برای جاهای دیگر دنیا الگو شویم؟»

ناطق نوری که در مراسم شب قدر در مقبره آیت الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران سخن می‌گفت، به آمارهای مربوط به «معتادان و کارتن‌خواب‌ها» در جامعه ایران اشاره کرد و گفت که «دشمن این آمار را از خودمان می‌گیرد و علیه خودمان استفاده می‌کند».

او تلویحا از مشکل رشوه در دستگاه قضایی ایران انتقاد کرده و پرسید «آیا می‌توانیم ادعا کنیم که قوه قضائیه ما به تمام معنا اسلامی است؟»

صادق لاریجانی با اشاره به این سخنان گفت: «قوه قضاییه اشکالات و کمبودهایی دارد، ولی ما با این نیرو‌ها تلاش می‌کنیم. باید ببینیم که با وجود محدودیت‌ها قوه قضاییه در یک مسیر تکاملی سیر می‌کند یا نه؟ آیا با متخلفین برخورد می‌کند یا نه آن‌ها را تشویق می‌کند؟ آیا شده با قاضی که متخلف است و رشوه گرفته برخورد نکنیم».

علی اکبر ناطق نوری که سال‌ها مسئولیت‌های مختلفی در ایران از جمله وزارت کشور و ریاست پارلمان را بر عهده داشت، به داشتن زندگی مرفه شهرت دارد؛ به ویژه این‌که برادران و فرزندان او به فعالیت‌های اقتصادی اشتغال دارند.