.
.
.

راننده، شرکت مسافربری و راه‌داری به عنوان عاملان سقوط اتوبوس سربازان به دره شناخته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرهنگ کسری سیروسی فرمانده پلیس راه شمال فارس گفت که در حادثه سقوط اتوبوس حلمل سربازان به دره، راننده پنجاه درصد و شرکت مسافربری و راه داری شهرستان نی ریز هر کدام ۲۵ درصد مقصر شناخته شدند.

به گزارش خبرگزاری صداو سیمای ایران، سرهنگ کسری سیروسی سه‌شنبه ۲۸ ژوئن در جمع خبرنگاران با تشریح جزییات حادثه سقوط اتوبوس حامل سربازان که ۲۲ ژوئن در گردنه لای رز نیریز رخ داد گفت: «راننده این اتوبوس، دارای دفترچه جلد قرمز بوده است».

دست کم ١۴ سرباز نیروی زمینی ارتش ایران که در پادگان ٠۵ کرمان خدمت می‌کردند در حادثه سقوط اتوبوس به دره کشته شدند.

سرهنگ سیروسی در توضیح دفترچه جلد قرمز گفت: «جلد دفترچه رانندگان آبی رنگ هست و آن دسته از رانندگانی که چندین خلاف حادثه ساز انجام دهند و نمره منفی آن‌ها بیش از ۳۰ شود دفترچه جلد قرمز به او می‌دهند و با اولین تخلف حادثه ساز دفترچه او ضبط و حق رانندگی از او گرفته می‌شود».

فرمانده پلیس راه شمال فارس بریدن ترمز در این حادثه را منتفی اعلام کرد و افزود: «به دلیل سرعت زیاد و استفاده پی در پی از ترمز، سیستم ترمز کارایی خود را از دست داده بود که همین موضوع منجر به سقوط اتوبوس به دره شد».

سرهنگ سیروسی افزود: «اگر گاردریل کنار جاده مقاومت بیشتری داشت و ایمن سازی مناسبت تری صورت گرفته بود شاید این اتفاق رخ نمی‌داد».