فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • افزایش فروش نوزادان پیش از تولد در ایران

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  شهیندخت مولاوردی معاون زنان و امور خانواده رئیس جمهوری ایران، از افزایش فروش نوزادان پیش از تولد توسط مادران خبر داد.

  شهیندخت مولاوردی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا، درباره فروش نوزادان توسط مادران با بیان اینکه امروز شاهد فروش نوزادان در شکم مادر و پیش از تولد هستیم، اظهار کرد: «آماری از تعداد این نوزادان نداریم، اما آنقدر تعداد آن زیاد بوده که تبدیل به یک خبر شده است».

  معاونت زنان و امور خانواده رئیس جمهوری ایران با تاکید براینکه پدیده فروش کودکان تک عاملی نبوده و مجموعه‌ای از عوامل زنجیروار در کنار هم قرار می‌گیرند تا یک زن ناچار به فروش فرزندش شود، خاطرنشان کرد: «فقر اقتصادی، فقر فرهنگی، اعتیاد، کارتن‌خوابی و ازدواج کودکان از جمله عواملی هستند که می‌تواند؛ باعث سوق دادن زنان به سمت فروش کودکان خود شود».

  وی تصریح کرد: «اگر بخواهیم پدیده فروش کودکان ادامه پیدا نکند، باید به مجموع این عوامل توجه کرده و آن را حل کنیم».

  این سخنان مولاوردی در حالی مطرح می‌شود که گزارش‌ها از ادامه رکود اقتصادی در ایران با وجود توافق هسته‌ای حکایت می‌کند. ایران هم‌اکنون شاهد عقب افتادن حقوق کارگران، ورشکستی بنگاه‌های بزرگ اقتصادی و بی‌کاری شدید است.

  مولاوردی در بخش دیگری از مصاحبه خود درباره اقدامات معاونت زنان و امور خانواده در خصوص ازدواج کودکان زیر۱۸ سال نیز گفت: «از وزیر دادگستری خواستیم؛ گزارشی را در این خصوص به ما ارائه دهد که وزارت دادگستری نیز کار را به مرجع ملی حقوق کودک واگذار کرده است».

  وی ادامه داد: «منتظر این گزارش هستیم که براساس آن موضوع ازدواج کودکان را مورد بررسی قرار داده و مشخص شود؛ در این حوزه چه اتفاقاتی افتاده است».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران