.
.
.

حزب دموکرات کردستان ایران: عمليات پیشمرگه‌ها ادامه خواهد داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مصطفى هجرى، دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران، در پیامی تلویزيونى كه از شبكه "كردستان 24" پخش شد، خطاب به مردم کردستان ایران تأكيد كرد كه عمليات پیشمرگه‌های اين حزب ادامه خواهد داشت.

آقاى هجرى گفت: "پیشمرگه‌های حزب دمکرات کردستان ایران نیرویی هستند که آمده‌اند مبارزات شهری و مبارزات کوهستان را به یکدیگر پیوند بزنند".

او از تمام کسانی که به هر دلیلی سلاح رژیم را به دوش گرفته‌اند خواست تا سلاحشان را به زمين بگذارند و گفت: " ما از این افراد مسلح و تمامی کردهایی که علیه جنبش ملی کرد ایستاده و به خدمت رژیم درآمده‌اند می‌خواهیم که تا دیر نشده سلاح خیانت به ملت و میهن خویش را به دور انداخته و از خیانت به ملت خویش دست بردارند و از لقمه نانی که به قیمت ریختن خون مبارزان کرد به دست می‌آورند، بیزاری بجویند".

ازسوى ديگر، سايت " کوردستان میدیا " وابسته به حزب دمکرات کردستان ایران گزارش داد كه درگيریهايى جديد روز شنبه 18 ژوئن با نيروهاى سپاه پاسداران در منطقه سردشت صورت گرفته است.

بر اساس اين گزارش، " تیمی از پیشمرگەهای حزب دمکرات کردستان ایران که در نواحی مختلف شهرستان سردشت به فعالیت‌های سیاسی-تشکیلاتی خود مشغول بودند از سوی نیروهای سپاه تروریستی پاسداران مورد هجوم قرار گرفتند و درگیری شدید میان دو نیروی مذکور شکل می‌گیرد".

اين سایت آماری از میزان خسارات و تلفات وارده بر دو طرف منتشر نكرده ، اما گفته كه توپخانەی نيروهاى نظامى ايران مناطق درگیری را گلوله باران کرده است.

گفتنى است كه در درگيريهاى شامگاه چهارشنبه ۱۵ ژوئن بین نیروهای پیشمرگه حزب دمکرات کردستان ایران و نیروهای سپاه پاسداران در شهرستان اشنویه، واقع در استان آذربایجان غربی درگیری شدیدی رخ داد.

نيروهاى سپاه در بيانيه اى از كشته شدن 12 نفر از پیشمرگه هاى كرد خبر داده ، ودر مقابل منابع حزب دمکرات کردستان ایران گفتند كه دهها تن از اعضاى سپاه در اين درگيريها كشته و زخمى شدند.

با اين حال رسانه هاى نزديك به سپاه از كشته شدن سرهنگ پاسدار صمد بوستانی، جانشین فرمانده سپاه اشنویه، به همراه سه پاسدار دیگر در درگیری های اشنویه در منطقه نالوس در استان آذربایجان غربی خبر دادند.