فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • افشاگری رسانه‌های اصولگرا درباره «حقوق‌های نجومی» به مدیران دولت خاتمی هم رسید

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  افشاگری‌های رسانه‌ای اصولگرای ایران درباره «حقوق‌های نجومی» مدیران دولت حسن روحانی ادامه دارد و این بار نوبت صفدر حسینی رئیس صندوق توسعه ملی ایران رسیده است.

  صفدر حسینی از شخصیت‌های اصلاح طلب به شمار می‌آید او از اعضای حزب اصلاح طلب جبهه مشارکت بود که پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۰۹ با حکم قضایی منحل شد. حسینی همچنین در دولت محمد خاتمی، نخست وزیر کار و سپس وزیر اقتصاد و امور دارایی بود.

  خبرگزاری‌های نزدیک به سپاه پاسداران ایران گزارش داده‌اند که صفدر حسینی در سمت خود به عنوان رئیس صندوق توسعه ملی، ماهان ۵۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کند. البته در این مبلغ، مواردی همچون هزینه ورزش، خرید کتاب و اوقات فراغت فرزندان نیز لحاظ می‌شود.

  خبرگزاری تسنیم نوشته است گه صفدر حسینی علاوه بر حقوق، سال گذشته، وامی به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان با نرخ سود چهار درصد دریافت کرده است.
  بنا بر این گزارش، قائم مقام صندوق توسعه ملی نیز از دریافت کنندگان حقوق نجومی است و ماهانه ۴۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کند.

  این گزارش مدهی است که یکی دیگر از اعضای صندوق توسعه ملی نیز، ماهانه به طور متوسط، ۳۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کند.

  صندوق توسعه ملی، نهادی است که با هدف ذخیره بخشی از درآمد فروش نفت و فراورده‌های آن به منظور استفاده از آن در فعالیت‌های توسعه‌ای، تاسیس شده است.

  در هفته‌های اخیر، رسانه‌های اصولگرا، افشاگری‌های خود را درباره حقوق نجومی مدیران دولت روحانی آغاز کرده‌اند. روزنامه کیهان که توسط نماینده علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلای ایران ادامه می‌شود، حقوق ۲۳۴ میلیون تومانی مدیرعامل بانک رفته گارگران را افشا کرد.

  پس از این افشاگری‌ها، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران دستور رسیدگی به این گزارش‌ها را صادر کرد. محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت نیز از آن‌چه «حقوق نامتعارف» برخی مدیران نامید، عذرخواهی کرد.

  صادق آملی لاریجانی رئیس دستگاه قضایی ایران، ضمن صدور دستور رسیدگی به مساله حقوق‌های نجومی به سازمان بازرسی کل کشور، گفت‌: «پذیرفتنی نیست یک کارگر با حقوق اندک صبح تا شب تلاش کند و مدیر دولتی ۱۰۰ میلیون حقوق بگیرد».

  البته علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، در دیدار با مقام‌های نظام این کشور گفته است: «اگر در گوشه‌ای چند نفر حقوق بالاتری را برداشت کردند، آن را تبدیل به مسئله ملی نکنیم و دولت نیز گوش شنوایی برای شنیدن نقدها دارد».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران