فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اصولگرایان: ما نامزدهایی برای انتخابات داریم که می توانند روحانی را به چالش بکشند

  آغاز بحث انتخابات آینده ریاست جمهوری ایران در میان اصولگرایان

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  سید کمال سجادی سخنگوی «جبهه پیروان خط امام و رهبری» گفته است که دچار "قحط الرجال" نشده‌اند و نامزدهایی دارند که می توانند روحانی را با چالش جدی روبرو کنند.

  این اصولگرا گفته است که جناح اصولگرایان نیروهای باتجربه، مدیر و مدبر زیادی برای انتخابات 96 دارند.

  به گزارش خبرگزاری ایسنا، سیدکمال سجادی درباره آرایش سیاسی جناح‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری سال 96، گفت:« بحث انتخابات در جلسات داخلی اصولگرایان آغاز شده و احتمالا اصلاح‌طلبان در جلسات حزبی خود به این موضوع ورود کرده‌اند».

  وی در ادامه در پاسخ به این دیدگاه که اصولگرایان نامزد جدی برای رقابت با روحانی ندارند، تصریح کرد:« این دیدگاه صحیح نیست. جناح وسیعی مثل اصولگرایان حتما نیروی کافی دارد. من حاضرم اسم سی نفر را ببرم. ما اصولگرایان زیادی داریم که سابقه سیاسی، علمی و مدیریتی دارند».

  نامزدی احمدی نژاد برای انتخابات ریاست جمهوری آینده هنوز معلوم نیست

  سجادی در باره احتمال حضور احمدی‌نژاد در انتخابات و حمایت اصولگرایان از وی، گفت :« رفتار احمدی‌نژاد قابل پیش‌بینی نیست و وضعیت وی فعلا مبهم است که اصلا می‌آید یا نه و اینکه آیا تاییدصلاحیت می‌شود؟ آمدن یا نیامدن احمدی‌نژاد و عواقب این آمدن یا نیامدن در یک ابهام شدیدی قرار دارد و از حالا نمی‌شود گفت که او حتما می‌آید و تایید صلاحیت می‌شود و اصولگرایان از او پشتیبانی می‌کنند یا نه».

  این اصولگرا درباره نحوه آرایش سیاسی اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم تصریح کرد:« آینده‌نگری درباره اصلاح‌طلبان سخت است، زیرا بعضی از آنها بحث عبور از روحانی را مطرح کردند و بعضی هم دنبال ادامه کار با روحانی هستند و معلوم نیست کدام دیدگاه پیروز می‌شود. با اینکه اصلاح‌طلبان زیادی در دولت هستند، اما آنها هنوز از میزان سهم خود در دولت خرسند نیستند. به هر حال یک دیدگاه در میان اصلاح‌طلبان دنبال همکاری با دولت بوده و یک دیدگاه هم دنبال ارائه نامزد برای انتخابات است».

  سجادی در پاسخ به این پرسش که آیا دولت روحانی دو دوره‌ای خواهد بود؟ گفت:« یک رسم انتخاباتی نانوشته‌ای در ایران وجود دارد که روسای جمهوری، دو دولت را تشکیل می‌دهند اما رای‌آوری روحانی به حضور رقبای وی هم بستگی دارد».

  سخنگوی «جبهه پیروان امام» در پایان گفت: کارنامه اقتصادی دولت هم بسیار اهمیت دارد. طبق آمار دولت، تورم پایین آمده با این وجود ما پیشرفت زیادی در مسائل اقتصادی نداشتیم. مردم در هنگام رای دادن به کارنامه اقتصادی دولت هم توجه زیادی می‌کنند.

  گفتنی است که اصولگرایان با طیف های مختلف در انتخابات ریاست جمهوری گذشته در برابر حسن روحانی که مورد حمایت گسترده معتدلین و اصلاح طلبان قرار گرفته بود، شکست خوردند.

  تبلیغات