فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • رئیس دادگستری تهران عکس گرفتن با تاج‌زاده را دهن‌کجی به نظام دانست

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  غلامحسین اسماعیلی رئیس دادگستری استان تهران، نسبت به کسانی که با مصطفی تاجزاده، از شخصیت‌های برجسته اصلاح طلب که اخیرا پس از گذراندن محکومیت ۷ ساله از زندان آزاد شده است، انتقاد و آن‌ها را به «دهن کجی به نظام» متهم کرد.

  به گزارش خبرگزاری تسنیم، اسماعیلی، چهارشنبه ۸ ژوئن در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل زندان‌های استان تهران با اشاره به تغییر نگرش جامعه به زندانیان گفت: «متأسفانه برخی زندانیان بد رفتار می‌کنند؛ یک زندانی امنیتی که به نظام بد و بیراه گفته و همه چیز نظام را زیر سؤال برده، اینکه حالا راه بیفتیم و با او عکس بیندازیم، درست نیست».

  او ادامه داد: «ما معتقد به تغییر نگرش جامعه نسبت به زندانیان آزاد شده هستیم، اما اینکه کسی که همه چیز نظام را زیر سؤال برده، محکوم شده و محکومیتش تمام شده، حالا سیاسیون بروند با او عکس یادگاری بگیرند، این یعنی، دهن‌کجی به نظام، حکومت و حاکمیت؛ در تمام کشورهای دنیا زندانیان امنیتی که مخالفان حاکمیت و حکومت هستند وجود دارند، اما اینکه عده‌ای زندانی امنیتی را تحویل بگیرند و بزرگش کنند، درست نیست».

  تاج‌زاده معاون سیاسی امنیتی وزیر کشور ایران در دوره ریاست‌جمهوری محمد خاتمی بود. او همچون بسیاری از فعالان سیاسی اصلاح طلب، پس از انتخابات ریاست‌جمهوری جنجال برانگیز سال ۲۰۰۹ ایران، دستگیر و به زندان افکنده شد.

  مصطفی تاج‌زاده عضو ارشد دو حزب اصلاح‌طلب مشارکت و مجاهدین انقلاب اسلامی است؛ دو حزبی که با حکم قضایی منحل اعلام شدند.

  پس از آزادی تاج‌زاده، ده‌ها تن از فعالان سیاسی و فرهنگی و همچنین اقشاری از مردم، به دیدار او رفتند. حسین فریدون برادر حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران، یکی از افرادی بود که به دیدن تاج‌زاده رفت.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران