فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • جعفر شجونی: احمدی نژاد را باید خواباند و شلاق زد

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  جعفر شجونی عضو جامعه روحانیت مبارز تهران می‌گوید که محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران را به خاطر زبانش باید خواباند و شلاق زد.

  این سخنان در حالی ایراد می‌شود که زمزمه‌هایی درباره قصد احمدی نژاد برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده ایران به گوش می‌رسد.

  احمدی نژاد که دو دوره رئیس جمهوری ایران بود،در دو انتخابات از سوی اصولگرایان ایران حمایت شد. اما برخی از سیاست‌های او و به ویژه مخالفتش با برخی خواسته‌های علی خامنه‌ای رهبر ایران، باعث شد که میان او و جناح اصولگرا، شکاف‌هایی ایجاد شود.

  به گزارش «رویداد ۲۴» جعفر شجونی که از شخصیت‌های تندروی اصولگرا به شمار می‌آید، از مخالفان نامزدی احمدی نژاد است. او درباره فعالیت‌های انتخاباتی اخیر احمدی نژاد می‌گوید: «اینکه احمدی‌نژاد وعده ماهانه 250 هزار تومان داده، هیچ دولتی قادر به این کار نیست و تمام این مسائل شایعاتی برای کسب رأی است. باید بدانیم که این خانه، دارای صاحب است و این نظام داور دارد. شخص بنده در چهار سال اول ریاست جمهوری احمدی‌نژاد، با او موافق بودم ولی چون در چهار سال دوم حواشی پیدا کرد، موافقت خود با وی را کنار گذاشتم».

  شجونی با بیان این‌که احمدی نژاد در صورت تایید صلاحیت، در مناظرات می‌تواند با حسن روحانی رئیس جمهوری کنونی، رو در رو شود، گفت: «اگر احمدی‌نژاد تأیید صلاحیت شود از روحانی شانس بیشتری دارد و دولت فعلی که با کلید آمده ولی قفل روی قفل‌زده را کنار می‌زند. روحانی هم معمم است، هم‌ریش دارد و هم اعلام کرده که در عرض صد روز قفل بیکاری و گرانی را باز می‌کند، اما متأسفانه قفل روی قفل‌زده و نتوانسته کاری انجام دهد، بنابراین روحانی آسیب‌پذیرتر است».

  عضو جامعه روحانیت مبارز در عین حال تاکید می‌کند: «اگر شورای نگهبان احمدی‌نژاد را تأیید صلاحیت کند، شخص بنده ابداً به او رأی نمی‌دهم، چون‌که احمدی‌نژاد برخی مسائل مثل دیدار با مراجع را رد کرده و اعلام کرده که این‌ها همه بازی است. همچنین، وزرای خود را خیلی ذلیلانه برکنار کرد؛ در جلسات هیات دولت نظرات وزرا اصلاً برای احمدی‌نژاد اهمیتی نداشت».

  شجونی، حساب باز کردن اصولگرایان روی احمدی نژاد را اشتباه می‌داند. او در این باره اظهار داشت: «اصولگرایان اگر بخواهند در انتخابات روی احمدی‌نژاد بازی کنند، در اشتباه هستند. احمدی‌نژاد در تمام هشت سال ریاست جمهوری خود، یک‌بار کلمه اصولگرایی را بر زبان جاری نکرد، بنابراین چرا اصولگرایان باید خود را خرج احمدی‌نژاد کنند؟»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران