فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزیر کشور ایران : 11 میلیون حاشیه‌نشین 3 ونیم میلیون بیکار داریم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران در جلسه علنی روز دوشنبه 6 ژوئن مجلس ایران ضمن ارائه گزارشی در زمینه آسیب‌های اجتماعی، گفته است که ایران 11 میلیون نفر در ایران حاشیه نشین هستند.

  فضلی در این جلسه اعلام کرد که در حال حاضر 11 میلیون نفر در کل ایران حاشیه‌نشین هستند که سه میلیون از این افراد در سه شهر تهران، مشهد و اهواز متمرکز شده‌اند. حدود 2700 منطقه حاشیه‌ای نیز در کل ایران وجود دارد.

  به گزارش خبرگزاری «ایرنا»، وزیر کشور ایران درباره آمار بیکاری نیز گفت، در حال حاضر سه میلیون و 500 هزار نفر در ایران بیکار هستند و مناطقی وجود دارد که آمار بیکاری در آنها بالای 60 درصد است.

  رحمانی فضلی آمار اعتیاد در ایران را بر اساس شاخص‌های سازمان ملل یک و نیم میلیون معتاد اعلام کرد و گفت اعتیاد در ایران از سمت مواد سنتی به سوی مواد صنعتی و پرخطر رفته است.

  به گفته او در حال حاضر 60 درصد زندانیان ایران به طور مستقیم یا غیرمستقیم در رابطه با اعتیاد و مواد مخدر به زندان رفته‌اند و عامل 50 درصد از طلاق‌ها نیز اعتیاد است.

  وزیر کشور ایران بر مسئله طلاق اشاره کرده و گفته است که 36 درصد ازدواج‌ها در ایران به طلاق منجر می‌شوند. او البته اظهار داشت که در سال 93 و 94 طلاق کاهش یافته است.

  به گفته او در حال حاضر دو و نیم میلیون زن سرپرست خانوار در ایران وجود دارند.

  رحمانی فضلی همچنین از اعزام سالیانه 600 هزار نفر به زندان‌های ایران خبر داد که از این تعداد 200 هزار نفر یعنی یک سوم آنها در زندان می‌مانند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران