.
.
.

ایران از تلگرام خواست سرورهایش را به داخل کشور منتقل کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دولت ایران از شبکه اجتماعی تلگرام خواست سرورهای پیام رسان خود را به داخل کشور منتقل کند، و دلایل اقتصادی را بهانه این درخواست اعلام کرد.

رضا تقی پور، عضو شورای فضای مجازی ایران، که کار کنترل شبکه های اجتماعی را به عهده دارد، از شبکه تلگرام خواست تا برای ادامه فعالیت در ایران، اطلاعات مربوط به شهروندان ایرانی را به داخل منتقل کند.

او در ابتدا دلیل این درخواست را افزایش اشتغال اعلام کرد، اما در ادامه مصاحبه با رسانه های ایران گفت: "به لحاظ استفاده شبکه های اجتماعی از فناوری رمزنگاری، فیلترینگ (سانسور) این شبکه ها قابل اعمال نیست."

دولت ایران بسیاری از شبکه های اجتماعی معروف جهان همچون فیسبوک، تویتر، واتساپ و غیره را ممنوع اعلام کرده و فقط سایت تلگرام هنوز در این کشور اجازه فعالیت دارد.

اخیرا مقامات ایرانی حمله تازه ای را علیه کاربران تلگرام و اینستاگرام آغاز کرده و تعدادی از مدلهای ایرانی را که از این سایتها برای معرفی حرفه ای خود استفاده می کردند تحت تعقیب قرار داده است.

لازم به ذکر است استفاده از سایتهای اجتماعی فقط برای مردم عادی ایران ممنوع است، وگرنه رهبران این کشور در تویتر و فیسبوک و دیگر سایتها حسابهای شخصی دارند که بطور روزانه آپدیت می شود.