فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • جان محمد صديق كبودوند در خطر است

  منبع: العربیه.نت- فارسی

  آخرين خبرها حاكى است كه محمد صدیق کبودوند، روزنامه نگار وفعال حقوق بشر کرد ايراني، كه 22 روز است دست به اعتصاب غذا زده اکنون در خطر مرگ قرار گرفته است.

  كبودوند از روز نوزدهم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ در اعتراض به ایراد “اتهامات جدید” و همچنین رد ماده ۱۳۴ قانون مجازات جدید” تجمیع جرائم ” در مورد وی در اعتصاب غذا به سر می‌برد. وی این اتهامات را رد کرده و خواهان آزادی بدون قید و شرط است.

  به گزارش سايت " روژی کورد"، امروز یکشنبه 9 خردادماه 1395 شمسی و در بیست و دومین روز اعتصاب غذا، محمد صدیق کبودوند در اثر افت شدید فشارخون ناشی از اعتصاب غذا بی‌هوش شده است و در حال حاضر وی در بخش عمومی بیمارستان بستری شده است.

  بنا به اين گزارش، پزشکان اعلام کرده‌اند در صورت تداوم اعتصاب غذا احتمال سکته قلبی وجود دارد و وی باید در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شود، مسئولان بیمارستان به خانواده ایشان توصیه کرده‌اند که در اسرع وقت وی باید به اعتصاب غذا پایان دهد.

  اين گزارش بر وخامت اوضاع کبودوند تأكيد كرده و نوشته كه آقاى كبودوند رفته رفته از حالت نیمه هوشیاری به حالت بیهوشی و کما می رود اما با وجود این وضعیت هنوز وی به اعتصاب غذای خویش ادامه داده است.

  اين فعال حقوق بشر كورد، روز سه‌شنبه چهارم خردادماه ۱۳۹۵ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام محاکمه شد.

  فعالان كورد مى گويند كه با نزدیک شدن به زمان آزادی كبودوند که حدود یک سال از آن باقیست، احتمال آن می رود تا دستگاه قضائی ايران آن بر میزان حکم وی بیفزایند و بدینوسیله جلوی آزادی وی را سد نمیاند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران