.
.
.

خودسوزى كارگری در شادگان در اعتراض به عدم پرداخت حقوقش از سوی شهرداری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزاارش منابع حقوق بشری در اهواز، اسماعيل شاوردى خنافره،30 ساله،متأهل، كارگر شهردارى شادگان«فلاحيه» در بخش خدمات شهردارى روز جمعه 27 مه به دلیل عدم دریافت حدود 6 ماه حقوق از شهرداری، اقدام به خودسوزی نمود.

بستگان او مى گويند،نیاز اسماعيل كه تنها نان آور خانواده و فشار زندگى وعدم دريافت حقوق و مزاياي ماهيانه و نياز مبرم او به پرداخت هزينه روزمره زندگى خانواده اش و همچنین دلایل و مشکلات دیگر ناشی از عدم دریافت حقوق از جمله دلایل خودسوزی وی بوده است.

به گفته کریم دحیمی فعال حقوق بشر در لندن، يک هفته پيش اكثر كارگران شهردارى شادگان از جمله اسماعيل شاوردى بدليل عدم پرداخت حقوق اعتصاب كردند اما هيچ يک از مسؤولان شهردارى به خواسته هاى آنها اهميت نداده و تا كنون موفق به دريافت حقوق خود نشدند.

گفتنی است که اين اولين بار نيست كه كارگران نسبت به وضعيت معيشتى اقدام به خودسوزى كنند، پيشتر در فروردین ماه 1394 یونس عساکره 34 ساله و اهل خرمشهر(محمره)در اعتراض به تخریب دکه میوه فروشی‌اش در مقابل ساختمان شهرداری خودسوزی کرد و جان خود را از دست داد.

همچنين اميد راشدى اميرى 36 ساله از اهالى رامشير ١مهر ماه 1394 به دلیل اعتراض به اخراج از کار و رد تقاضای بازگشت، در داخل ساختمان اتحادیه اصناف شهر رامشیر اقدام به آتش زدن خود كرد وجان سپرد.

در 27 فروردين 1390 مهدى مجدم 32 ساله شهروند عرب اهوازى بدليل بيكارى در مقابل درب استاندارى اقدام به خودسوزى كرد و بعد از دو روز جان سپرد.