فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ابراز تمایل حسن روحانی برای برگزاری رفراندوم در ایران

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، در پیامی که در شبکه اجتماعی توییتر منتشر کرده، برای اجرای رفراندوم بر سر مسائل مهم کشور، ابراز تمایل کرده است.

  حسن روحانی در توییتر نوشته است: «تمایل دارم برای یک‌بار هم شده، برای اجرای مسئله بسیار مهمی که برای همه اهمیت دارد، بنابر به یکی از اصول قانون اساسی از مردم سئوال شود.»

  پیش از این نیز رئیس‌جمهوری ایران در اولین کنفرانس اقتصاد ایران طی سخنانی با اشاره به اصل ۵۹ قانون اساسی این کشور که درباره همه‌پرسی است، گفته بود: «خیلی تمایل دارم تا شرایطی فراهم شود تا یك بار هم شده یک مساله مهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در قالب ماده قانونی یا برنامه به آرای عمومی مردم و همه پرسی گذاشته شود و تمایل دارم برای یك بار هم شده برای اجرای مسئله بسیار مهمی كه برای همه اهمیت دارد، از مردم سوال شود. البته مجلس جای خودش مهم و محترم است ولی خوب بود سالی یک بار یا حداقل چند سالی یک بار این کار انجام می‌شد ولی الان ۳۶ سال گذشته و این قانون عملی نشده است».

  این در حالی است که مساله رفراندوم، یکی از مسائلی بود که اصلاح طلبان در دوره حاکمیت خود در ایران مطرح می‌کردند اما همواره با مخالفت تند جناح اصولگرا و نزدیکان به علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران روبرو می‌شدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران