فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • گزارش فایننشال تایمز از موضع‌گیری اصولگرایان ایران علیه کیم کارداشیان

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  روزنامه بریتانیایی فایننشال تایمز، در گزارشی، به موضع‌گیری برخی چهره‌های اصولگرای ایرانی علیه بازیگر و مدل مشهور، کیم کاردشیان پرداخته که او را به «ترویج فساد در ایران» متهم می‌کنند.

  به گزارش خرداد، این روزنامه بریتانیایی نوشته است که به نظر می‌رسد که چهره‌های نزدیک به جریان «دلواپس» درصدد هستند تا از طریق طرح موضوعاتی چون توطئه کارداشیان برای ترویج فساد در ایران روحانی را تحت فشار قرار دهند.

  پس از برگزاری همایش «دلواپسان»‌ توسط اصولگرایان تندروی مخالف توافق هسته‌ای ایران با جامعه جهانی، اصطلاح «جریان دلواپس» برای این طیف شهرت یافت.

  روزنامه «فایننشال تایمز» ضمن عجیب خواندن اظهارات اخیر صورت گرفته درباره کیم کارداشیان نوشته است: «او ستاره شوهای تلویزیونی امریکا است. در رسانه‌های اجتماعی نیز به دلیل تصاویری که از او منتشر می‌شود شناخته شده است با این حال، دلواپسان در ایران از او یک هویت شوم ساخته‌اند و مدعی شده‌اند که او» توطئه «می‌کند و به مدل‌های ایرانی خط می‌دهد و تهدیدی علیه امنیت ملی ایران است!»

  مصطفی علیزاده سخنگوی مرکز مبارزه با جرایم اینترنتی اخیرا اظهار کرد که کارداشیان از طریق رسانه‌های احتماعی زنان ایرانی را تشویق با انتشار تصاویر غیر اسلامی از خود کرده بود که به تضعیف اخلاق در ایران انجامیده است. او مدعی حمایت مالی برخی کشورهای عربی و بریتانیا از کیم کارداشیان در این مسیر شده است.

  فایننشال تایمز اشاره می‌کند پس از این اظهارات بود که برای مقابله با تهدید فرضی «عملیات عنکبوت دو» راه اندازی شد و حدود ۱۵۰ سالن زیبایی و استودیو عکس در تهران تعطیل شدند و حدود ۳۰ مدل و عکاسان هنری بازداشت شدند.

  این روزنامه اشاره می‌کند که دلواپسان باور دارند که پس از برجام (توافق هسته‌ای) ایدئولوژی انقلاب اسلامی از طریق رسانه‌های اجتماعی در معرض خطر قرار گرفته است. اصلاح طلبان اما منتقد این رویکرد هستند. آنان از لغو برخی از کنسرت‌های دارای مجوز و بازرسی‌های انجام شده برای سرنشینان خودرو‌ها انتقاد می‌کنند.

  فایننشال تایمز می‌نویسد: «به نظر می‌رسد این پروژه‌ها بخشی از جنگ قدرت در حال تشدید میان میانه روهای نزدیک به روحانی رییس جمهوری و نیورهای تندرو در آستانه برگزاری انتخابات سال اینده است».

  یک تحلیلگر اصلاح طلب که خواسته نامش فاش نشود به فالیننشال تایمز گفته است: «قصد اصلی آنان این است که مردم را از روحانی ناامید کنند و نشان دهند که ریاست جمهوری او از محدودیت‌های اجتماعی و سیاسی نکاسته است».

  این روزنامه اشاره می‌کند که شکست مهم در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان برای دلواپسان انگیزه اصلی آنان از اجرای طرح‌های این چنینی است.

  این تحلیلگر اصلاح طلب افزوده است: «آنان خمشگین هستند و نمی‌دانند باید چه کنند. آنان در حال حاضر یک هدف عمده دارند و آن جلوگیری از انتخاب دوباره روحانی در دور بعدی انتخابات است».

  این روزنامه اشاره می‌کند که دلواپسان به طور همزمان در حال تلاش برای بهره برداری از مشکلات اقتصادی به نفع خود و کوبیدن دولت نیز هستند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران