.
.
.

پروژه اطلاعات سپاه برای حمله سایبری و راهزنی مالی به سوییفت و شبکه مالی آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرماندهی سایبری سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در صدد است طی عملیات گسترده سایبری، با حمله به شبکه بانکی جهانی حملات آفندی سایبری انجام دهد.

به گزارش منابع مطلع از ایران در تماس با «العربیه.نت»، در پی توقیف ۲ میلیارد دلار از اموال مالی ایران در ایالات متحده آمریکا، «فرماندهی سایبری سازمان اطلاعات سپاه پاسداران» قصد دارد با دستور مستقیم علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی به منافع بانکی و مالی ایالات متحده آمریکا حمله کرده و نسبت به جابجایی پول از آمریکا به کشور چین یا کره شمالی و سپس ایران اقدام کند.

علی خامنه‌ای رهبر ایران طی یک‌ماه گذشته در جلسه‌ای با حضور ماموران سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی، با اشاره به توقیف ۲ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران توسط دادگاه فدرال آمریکا تاکید کرده است که: «باید در دهان آمریکا بزنید، در هر سطحی که به ما حمله شود، در همان سطح باید پاسخ دهیم.» پس از این سخنان بود که سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و معاونت فنی وزارت اطلاعات، طرح عملیاتی حمله به شبکه جهانی سوییفت و منافع مالی و بانکی ایالات متحده آمریکا را طراحی کرده‌اند.

به گزارش رویترز، نیروهای سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در سال ۲۰۱۳، بانک جی پی مورگان، بانک آف امریکا، کاپیتال وان، پی ان سی فاینانسیال سرویس، سیتی بانک و چند ده سوژه عملیات آفندی مالی و اداری را در آمریکا تحت هجوم سایبری خود قرار داده و اطلاعات مشتریان و مشخصات حساب‌های بانکی آنان را سرقت کرده بودند.

منابع «العربیه.نت» می‌گویند روش کار آفندی گروه‌های نفوذگر ایرانی به «حزب‌الله لبنان» منتقل شده و حزب‌الله نیز روش کار نیروهای اطلاعاتی ایرانی را در ازای مزایای مالی و دریافت اسلحه در اختیار کره شمالی قرار داده است.

بر اساس شواهد به دست آمده توسط [BAE Systems]، حزب‌الله لبنان با کره شمالی معاملات کلانی را انجام داده و سرقت اخیر چند ده میلیون دلاری از سوییفت توسط کره شمالی با اطلاعات ارائه شده توسط نیروهای امنیتی ایران صورت گرفته که پیش‌تر حزب الله لبنان از ایران دریافت کرده بود.