.
.
.

حشمت الله طبرزدی مجددا بازداشت شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبرى گزارش داده‌اند كه حشمت‌الله طبرزدى دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران توسط مأموران وزارات اطلاعات بازداشت و به بند ٢٠٩ زندن اوين منتقل شده است.

سايت جبهه دمكراتيك، به نقل از منابع خود نوشته كه طبرزدى روز سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ساعت ۱۰ صبح بعد از اينكه برای دیدار دکتر محمد ملکی از منزل خارج شده بود، دستگير شد.

به گزارش اين سايت، آبتین طبرزدی پسر حشمت‌الله طبرزدى در صفحه "فیس‌بوک" خود نوشته است: امروز ۲۸ اردیبهشت ساعت ۱۰ صبح پدر به عزم دیدار یکی از دوستان منزل را ترک می‌کنند, اکنون پس از دوازده ساعت هیچ خبری از ایشان در دست نیست, احتمال بسیار ایشان در خیابان بازداشت شده‌اند, پیش‌تر در آستانه شب چهارشنبه سوری احضاریه از دادسرای اوین به درب منزل ارسال شده بود, که پدر از گرفتن آن امتناع کرده و مأمورین نتیجه عدم حضور را جلب عنوان کرده بودن".

حشمت اله طبرزدی، دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران از فعالان سیاسی منتقد حکومت ایران است كه به طور متناوب 16 سال بازداشت و زندانی شده است. وى پس از گذراندن پنج سال و نیم حبس در تاریخ ۹ تیر ۹۴ آزاد شد. اما پس از آزادى هم به دليل فعاليت‌ها و مواضع سياسى‌اش بارها بازداشت و يا احضار شده است.