.
.
.

فائزه هاشمی: از دیدار با بهائی‌ها پشیمان نیستم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فائزه هاشمی، فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی، در گفتگو به شبکه خبری یورونیوز از دیدار خود با فریبا کمال آبادی، یکی از مدیران جامعه بهائیت ایران، دفاع کرد و گفت که کار خلافی نکرده است.

انتشار عکس فائزه هاشمی، نماینده سابق مجلس ایران در کنار فریبا کمال آبادی یکی از مدیران جامعه بهایی ایران، حملات شدید جریان اصولگرا و رسانه‌های منتسب به این جریان نسبت به او و اکبر هاشمی رفسنجانی را به دنبال داشته است. اما خانم هاشمی در گفتگو با یورونیوز می‌گوید که هیچ کار خلافی نکرده، پشیمان نیست و کسانی که به این دلیل به او حمله می‌کنند دغدغه دین ندارند.

فریبا کمال‌آبادی که به ۱۰ سال زندان محکوم شده طی روزهای گذشته و برای اولین بار بعد از ۸ سال زندان به مرخصی آمد. هم‌بندیان سابق او در زندان اوین همچون نسرین ستوده، ژیلا بنی‌یعقوب، ساجده عرب سرخی و مهسا امرآبادی به دیدار او رفتند اما انتشار عکسی از فائزه هاشمی که محجبه در کنار فریبا کمال‌آبادی و چند زن غیرمحجبه بهایی نشسته است در رسانه های رسمی ایران خبرساز شد.

رسانه های ایران ضمن انتشار خیر این دیدار، بار دیگر موجی از نفرت پراکنی نسبت به بهاییان ایران را آغاز کرده و معاشرت مردم با آنها را ممنوع اعلام کردند. این رسانه ها هاشمی رفسنجانی را تحت فشار گذاشته اند تا عمل دخترش را محکوم کند.

بهائیت یک اقلیت دینی در ایران است که پیدایش آن به نیمه اول قرن نوزدهم بر می گردد. رواج دین بهایی در ایران با واکنش شدید مراجع دین رسمی روبرو شد بطوریکه رهبران این جنبش مذهبی یا کشته شدند و یا از ایران گریختند، و پیروان آنها نیز همواره مورد اذیت و آزار پیروان دین اکثریت قرار داشتند.

بعد از انقلاب اسلامی و حاکمیت مجدد روحانیت شیعه، سرکوب اقلیت بهایی بار دیگر در دستور کار مراجع رسمی ایران قرار گرفت و رهبران بهایی بار دیگر تحت تعقیب قرار گرفتند، کشته شدند و یا به زندان افتادند و پیروان این دین در ایران همه روزه با انواع تبعیض ها روبروست.