.
.
.

روحانی از نظامیان خواست از شعار دادن درباره توانایی‌های نظامی ایران پرهیز کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حسن روحانی رییس جمهوری ایران در نخستین روز از دور سفر خود به استان کرمان تلویحاً خطاب به فرماندهان نظامی و سپاه پاسداران ایران گفت که «این همه» در خصوص توان نظامی کشور شعار ندهند، زیرا این رفتار نتایج معکوس خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، حسن روحانی گفت: «اگر ما نیروی مسلح قوی داریم قدرت‌های خارجی به آن پی می‌برند و لزومی ندارد اینقدر بگوییم و تکرار کنیم که ما قوی هستیم».

رییس جمهوری ایران افزود که که باید از شعار دادن‌های بیهوده در این زمینه پرهیز کرد، زیرا، به گفت او، «شعار و حرف تاثیر مثبتی ندارد.»

پیشتر فرماند نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران بار دیگر تهدید کرد که کشتی‌های نظامی آمریکا را در آب‌های خلیج و دریای عمان غرق خواهد کرد.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش رسانه‌های خارجی را به محل «توطئه‌های دشمنان» علیه جمهوری اسلامی ایران تشبیه کرد که «قصد دارند فضای کشور را دو قطبی نشان بدهند».

او منکر وجود فضای دو قطبی در ایران شد و افزود: «ولایت فقیه حلال مشکلات نظام و عامل اصلی وحدت و انسجام داخلی کشور و ارکان قدرت اسلامی است».

به نظر می‌رسد اشاره روحانی به انعکاس اختلاف مواضع او با علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران است که به ویژه در رسانه‌های خارج از ایران، بازتاب وسیعی یافته است.

خامنه‌ای نیز در دیدار با فرماندهان نظامی در اظهاراتی مشابه هشدار داد که «دشمنان نظام اسلامی» قصد دارند فضای سیاسی کشور را آشفته و «دو قطبی» جلوه بدهند. فرماندهان نظامی و سپاه پاسداران ایران کمتر فرصتی را برای تأکید بر «توان بالای نظامی» و نقش خود در تأمین امنیت کشور از دست می‌دهند.