.
.
.

بازرگان ایرانی الاصل در دبی به ضرب گلوله به قتل رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرلشکر خمیس المزینه، فرمانده کل پلیس دبی از جنایت قتلی خبر داد که قربانی آن یک تاجر ایرانی الاصل با تابعیت ترکیه است. این جنایت روز چهارشنبه 4 ماه مه روی داده است.

به گزارش سایت «الامارات هنا»، سرلشکر المزینه توضیح داد که برنامه ریزی برای این جنایت، از ۲۲ آوریل گذشته آغاز شد، مجموعه‌ای از افراد که از تابعیت‌های ایران، کانادایی کلمبیایی الاصل و هندی هستند، وارد امارات شدند و با پهن کردن دامی برای قربانی، به وسیله دو اسلحه کمری، 7 گلوله به سمت سر او شلیک کردند. دو گلوله دیگر از دو اسلحه کمری دیگر که یکی ساخت روسیه و دیگری ساخت اتریش است، شلیک شد.

المزینه که با درخواست سپهبد شیخ سیف بن زاید آل نهیان وزیر کشور و نایب رئیس شورای وزیران امارات در پارلمان این کشور به سوال حمد الرحومی از اعضای پارلمان پاسخ می‌داد، گفت: «برای این جنایت به خوبی برنامه ریزی شده بود».

او ادامه داد که نیروهای امنیتی با پی‌گیری‌هایشان، هویت عاملان جنایت را پس از ترک کشور شناسایی کردند، این جنایت ساعت ۲ بامداد در محله "دبی مارینا" روی داد و متهم اول ساعت چهار به بریتانیا و سپس به کانادا فرار کرده است.

او تاکید کرد که اسناد به دستگاه قضایی کانادا ارسال خواهد شد، و پرونده به وزارت دادگستری ارسال شده تا با هماهنگی وزارت امور خارجه، از مقام‌های کانادایی خواسته شود متهمان دستگیر و به امارات تحویل داده شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم