.
.
.

ایران به خانواده‌ شبه‌نظامیان شیعه کشته شده در سوریه تابعیت می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مجلس شورای اسلامی ایران، طرح اعطای تابعیت ایرانی به خانواده‌ شبه‌نظامیان شیعه کشته شده در سوریه را که در حمایت از نظام بشار اسد می‌جنگند، تصویب کرد.

خبرگزاری مهر در این باره گزارش داد که نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی دوشنبه ۲ ماه می خود، و در ادامه بررسی مواد الحاقی به لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، ضوابط اعطای تابعیت به خانواده «شهدای» غیرایرانی مقیم ایران را تعیین کردند.

بر اساس ماده الحاقی الحاقی ۲۵ «تعیین و اعمال امتیازات شغل و شاغل و فوق‌العاده‌های مربوط به ایثارگران (جانبازان، آزادگان، رزمندگان و فرزندان شهید و فرزندان جانبازان هفتاد درصد و بالا‌تر) و اجرای سایر احکام قانون مدیریت خدمات کشوری در مورد آنان باید به‌گونه‌ای صورت گیرد که دریافتی آنان بابت ایثارگری کاهش نداشته و امتیازات قانونی نظیر عدم نیاز به شرکت در آزمونهای استخدامی و شرط سنی و تحصیلی کماکان اجراء و اعمال شود».

در سالهای اخیر شمار زیادی از اتباع افغانستان، پاکستان و عراق از طرف سپاه پاسداران برای کمک به حکومت بشار اسد به سوریه اعزام شده‌اند.

ایران مهمترین متحد منطقه‌ای نظام بشار اسد است. علاوه بر شبه‌نظامیان شیعه مرتبط با ایران، نیروهای ارتش، بسیج و سپاه هم در سوریه حضور دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم